مونا ترین مونا

ساخت وبلاگ

هنر عطر سازی در زمان باستان از میان رودان و مصر شروع شده و درایران و روم باستان توسعه پیداکرد. اولین شیمی‌دان ثبت شده در دنیا زنی به نام تاپوتی می‌باشد، تاریخچه عطر سازی  یک عطر ساز که طبق لوحه‌های خط میخی در هزاره دوم قبل از میلاد در میان رودان می زیسته‌است. او گلها، روغنها و اگیر ترکی را با دیگر مواد معطر چندین بار متوالی تقطیر و صاف می کرده تا عطر مورد نظر را تولید نماید.

تاریخچه عطر سازی , تاریخچه عطر و ادکلن

در سال ۲۰۰۵، باستان شناسان آنچه که تصور می‌شود قدیمی ترین عطر جهان می‌باشد را در پیرگوس، قبرس کشف کردند. این عطرها قدمتی بیش از ۴،۰۰۰ سال دارند. در این مجموعه حداقل ۶۰ دستگاه تقطیر، کاسه برای مخلوط کردن، قیف و بطری عطر در یک کارگاه ۴۳،۰۰۰ فوت مربعی (۴،۰۰۰ متر مربعی) کشف گردید. در زمان‌های قدیم مردم با استفاده از گیاهان و ادویه جاتی مانند بادام، گشنیز، گل تلفونی (مورد سبز)، رزین رسته مخروطیان،ترنج، و همچنین انواع گل عطر تولید می کرده‌اند.

«در اواخر هزاره چهارم پیش از میلاد در سیلک کاشان ….. غیر از ظروف سفالین بعضی تُنگ‌های کوچک از مرمر، که گویا مخصوص نگهداری عطر بود در حفریات سیلک پیدا شده است و همچنین مقداری آئینه مسی جهت آرایش به دست آمده است.

درقرن نهم میلادی ابویوسف کندی شیمیدان عرب، کتابی درباره عطرها به نام شیمی عطر و تقطیر نوشته‌است. این کتاب شامل بیش از یک صد دستور برای تهیه روغنهای معطر، مرهم‌ها، عرق‌های گیاهی و جایگزین‌هایی برای داروهای پر هزینه می‌باشد. به علاوه در این کتاب ۱۰۷ روش و دستور العمل برای عطر سازی و ساخت تجهیزات مربوطه، از جمله انبیق، شرح داده شده‌است.

تاریخچه عطر و ادکلن کجاست؟

دانشمند ایرانی ابن سینا فرایند عصاره گیری از گل‌ها با استفاده از روش تقطیر را که امروزه بطور معمول استفاده می‌گردد معرفی کرد. اولین تجربه او با گل رز بوده‌است. از زمان این کشف، عطر از مخلوطی از روغن‌ها، گیاهان و یا گلبرگ‌های خرد شده که یک ترکیب قوی معطر را بوجود می‌آورند به دست می‌آید. از این میان گلاب بلافاصله میان مردم محبوب شد. مواد اولیه و تکنولوژی تقطیر در کشورهای شرقی به طور قابل توجهی صنعت عطر سازی و پیشرفت‌های علمی و بخصوص شیمی را در غرب تحت تاثیر قرار داده‌اند.
غلظت

محصولاتی که به‌عنوان انواع عطر شناخته می‌شوند تنها در میزان غلظت عصاره‌های روغنی معطر در حلال آن، که می‌تواند شامل اتانول یا ترکیبی از آب و اتانول باشد متفاوت هستند. شدت و ماندگاری عطر بر اساس غلظت، شدت و طول عمر ترکیبات معطر (اسانس طبیعی / روغن عطر) مورد استفاده در آن می‌باشد: هر قدر درصد ترکیبات معطر افزایش می‌یابد، شدت و ماندگاری عطر نیز زیادتر می‌شود.

معیارهایی که برای توصیف غلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد و یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد معمولا مبهم و غیر دقیق می‌باشند. فهرستی از عبارات معمول به شرح زیر ارائه شده‌است :

پودر عطر شامل ۳۱٪ اسانس عطری در پودر تالک آرایشی بدون وجود الکل می‌باشد.

عصاره عطر یا perfume با غلظتی بین ۱۵-۴۰٪ از مواد معطر غلیظ ترین، خالصترین، ماندگارترین و در عین حال گرانترین نوع عطر است.

اسپریت دو پرفیوم یا ESdP شامل ۱۵-۳۰٪ مواد معطره، یک ترکیب که به ندرت بین عصاره عطر و ادوپرفیوم استفاده می‌شود.

ادوپرفیوم یا EDP با غلظتی در حدود ۱۰-۲۰٪ رایج ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نیست. این نوع عطر را با عبارت (millésime) نیز نشان می‌دهند.

ادوتویلت یا EDT در حدود ۵-۱۵٪ غلظت داشته و بوی ملایمی دارد که ماندگاری زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.

ادوکلن که در واقع همان ادوتویلت (Eau de Toilette) است، با غلظتی در حدود ۳-۸٪ از مواد معطر قابل ذکر است که عبارت Original Eau du Cologne یک نام تجاری ثبت شده است.

پرفیوم میست با غلظت ۳-۸٪ مواد معطره در حلال غیر الکلی.

اسپلش و افترشیو (EdS) با ۱-۳٪ غلظت مواد معطره.

در تمام این محصولات اتانول و یا ترکیب آب و اتانول به عنوان حلال مواد معطر به کار می‌رود. روغن‌های معطر می‌توانند در روغن‌های بی‌بوی دیگری نظیر روغن نارگیل تصفیه شده ویا موم‌های مایعی نظیر روغن جوجوبا (Jojoba oil) حل شوند. در انواع نامرغوب عطرها  در حلال‌های فراری چون اتر نیز حل می‌شود.
نحوه استفاده از عطرها

عطرهای خالص بطور عرفی بر روی نقاطی از بدن که نبض دارند پاشیده می‌شوند. نقاطی مانند پشت گوشها، پشت گردن، سمت داخلی مچ، آرنج و زانوها از آن جمله‌اند تا گرمای این نقاط عطر را گرم کرده و رایحه آنرا بطور مداوم پخش کند. در صنعت عطر جدید، استفاده از عطرهایی با غلظت‌های متفاوت با توجه به زمان استفاده از آنها در طول روز پیشنهاد می‌شود:

محصولاتی با شدت پخش بوی ملایم مانند روغن حمام، شامپو بدن و لوسیون بدن برای صبح; ادو تولت برای بعدازظهر و عطرهایی که به نبض‌ها پاشیده می‌شوند برای غروب پیشنهاد می‌گردند. ادکلون‌ها بسرعت متساعد شده و تا دو ساعت پخش بو دارند. ادوتویلت‌ها از دو تا چهار ساعت بویشان پخش می‌شود، در صورتی که عطرها تا شش ساعت نیز می‌توانند پخش بو داشته باشند.

عوامل مختلفی می‌توانند بر چگونگی تاثیر عطرها بر بدن استفاده کننده و در نهایت بوی رایحه عطر مؤثر واقع شوند. از رژیم غذایی به عنوان یکی از این عوامل می‌توان نام برد، به طوریکه مصرف غذاهای تند و چرب شدت رایحه عطرها را افزایش می‌دهد. مصرف داروها نیز می‌تواند خصوصیات عطر را تحت تاثیر قرار دهد. خشکی نسبی پوست استفاده کننده نیز مهم است، عطرها بر روی پوست‌های چرب مدت بیشتری نسبت به پوستهای خشک پخش بو دارند.
رایحه درمانی (عطر درمانی یا آروماتراپی)

رایحه درمانی، استفادهٔ درمانی از گیاهان است که بر اساس اسانسها پایه‌گذاری شده و به وسیلهٔ روش‌هایی مانند ماساژ، کمپرس، اسپری، حمام، دوش، استنشاق و … باعث تعادل و هماهنگی بین شرایط فیزیکی، روحی و روانی فرد می‌گردد.

چگونگی توصیف عطر
هرم رایحه‌ها

فرمول دقیق عطرهای تجاری محرمانه نگه داشته می‌شوند. حتی اگر آنها را منتشر کنند، آنچنان رایحه آنها تحت تاثیر مواد و بوهای پیچیده‌ای می‌باشند که کمک زیادی برای تشخیص و توصیف آن عطر خاص نمی‌کنند. با این حال، یک فرد متخصص در عطر می‌تواند به طرز ماهرانه‌ای به اجزا و عناصر سازنده آن پی ببرد.

عملی ترین راه برای توصیف یک عطر توجه به عناصر آن رایحه و یا ” خانواده” ای است که به آن تعلق دارد، تمام آن رایحه‌هایی که احساس کلی از یک عطر را از شروع استفاده از آن تا آخرین لحظه‌ای که اثر آن باقی مانده، می‌سازد.

نُت‌های رایحه

عطر نیز در تشابه با نت‌های موسیقی به داشتن سه گروه از نت‌های گوناگون توصیف می‌شود که یک رایحه هماهنگ را بوجود می‌آورند. این نت‌ها به مرور زمان آشکار می‌شوند، اولین بویی که از عطر به مشام می‌رسد مربوط به نت بالایی می‌باشد. به دنبال آن نت میانی احساس می‌شود و در آخرین مرحله نت پایه) خود را بتدریج آشکار می‌نماید. این نتها با دقت و با توجه کامل به فرایند تبخیر عطر به وجود می‌آیند.

نت بالایی: بویی است که به محض استفاده از یک عطر به مشام می‌رسد. نت‌های بالایی شامل ملکولهای کوچک و سبکی هستند که به سرعت تبخیر می‌شوند. آنها در شکل گیری احساس اولیه یک فرد نسبت به آن عطر نقش مهمی ایفا کرده و در نتیجه در فروش آن عطر بسیار حیاتی می‌باشند.

نت میانی: بویی است که درست زمانی که نت بالایی در حال محو شدن می‌باشد خود را نشان می‌دهد. ترکیبات نت میانی قلب یا بدنه اصلی یک عطر را تشکیل می‌دهند و به عنوان یک پوشش برای عدم احساس بوی نامطبوع اولیه نت پایه عمل می‌کنند. این بوی ناخوشایند ابتدایی در نت‌های پایه با گذشت زمان مطبوع و دل‌انگیز می‌شوند.

نت پایه: هنگام محو شدن بوی نت میانی، نت پایه شروع به آشکار شدن می‌کند. نت‌های پایه و میانی یک عطر با یکدیگر اساس عطر را تشکیل می‌دهند. نت‌های پایه عمق و استحکام هر عطر را به وجود می‌آورند. ترکیبات این گروه از بوها غنی و عمیق بوده و معمولا تا ۳۰ دقیقه بعد از استفاده به مشام نمی‌رسند.

رایحه‌های نت‌های بالایی و میانی تحت تاثیر رایحه نت پایه قرار می‌گیرند، بعلاوه رایحه نت پایه نیز بوسیله مواد استفاده شده در نت میانی تغییر می‌کند. سازندگان عطرها معمولا نت‌های عطرها را منتشر کرده و به طور معمول آنها را بصورت هرم رایحه‌ها با عبارات نمایشی و انتزاعی به نمایش می‌گذارند.

گروه بندی بر اساس فراریت

مواد معطر بر اساس فراریت و ضریب تبخیر آنها (نُت‌های عطر) بوسیله فردی بنام پُوشِر (Poucher) بین ۱ تا ۱۰۰ طبقه‌بندی شده‌اند.

نُت                      ضریب تبخیر

نُت‌های بالایی:      ۱ تا ۱۴ (بیشترین فراریت)

نُت‌های میانی:       ۱۵ تا ۶۰

نُت‌های پایه:         ۶۱ تا ۱۰۰ (کمترین فراریت)

خانواده‌های بویایی

گروه‌های مختلف عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمی‌توان بطور کامل در طبقات مجزا قرار داد، هر رایحه‌ای طیف‌هایی از دیگر گروههای بویایی دارد. حتی عطرهایی که به عنوان تک گل ارائه می‌شوند، هرچند بطور خیلی ظریف ته بوها و اثراتی از خانواده‌های دیگر در خود دارد. رایحه‌ای که کاملا بشود آنرا به یک خانواده بویایی خاص منسوب کرد به ندرت پیدا می‌شود چرا که منوط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن فقط از یک مواد آروماتیک خاص تشکیل شود.

به عنوان نقطه شروع برای تشریح یک رایحه از طبقه‌بندی خانواده‌های مختلف بویایی استفاده می‌شود، اما آن به تنهایی قادر به بیان خصوصیات خاص آن عطر نمی‌باشد. طبقه‌بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی به وجود آمد. که شامل هفت خانواده گل تنها، دسته گلها، شرقی، چوب، چرم، کاج و سرخسی (معطر) می‌شد، اما امروزه از طبقه‌بندی مدرنی استفاده می‌شود که از سال ۱۹۴۵ میلادی در پی پیشرفتهای وسیع در تکنولوژی عطر سازی و همچنین تغییرات در سبک و مذاق مردم بوجود آمد:

گل ها: رایحه‌های که شامل بوی یک یا چند گل مختلف باشد. یک مثال مناسب عطر Beautiful از شرکت Estée Lauder می‌باشد.

سبز: این رایحه احساسی نظیر بوی چمن بعد از کوتاه کردن آنها، برگهای سبز که له شوند و یا خیار ایجاد می‌کنند. به عنوان دو مثال می‌توان به Sisley’s Eau de Campagne یا Aliage از شرکت Estée Lauder اشاره کرد.

آبی، اقیانوسی یا اُزونی: جدید ترین طبقه در خانواده عطرها که از سال ۱۹۹۱ میلادی با تولید عطر Dune توسط Christian Dior وجود آمد. یک بوی بسیار تمیز و مدرن که منجر به تولید عطرهای دو جنسیتی جدید (که به طور مشترک توسط خانم‌ها و آقایان استفاده می‌شوند) شده‌است. بطور معمول کالون، یک ماده مصنوعی که از سال ۱۹۶۶ میلادی تولید می‌گردد، در این عطرها به کار گرفته می‌شود. این ماده همچنین برای تغییر جزیی در رایحه‌های گل، شرقی و چوب به کار گرفته می‌شود.

مرکبات: یک خانواده قدیمی در گروههای بویایی که حتی تا این اواخر در ادوکلن‌های خنک و تازه استفاده می‌شد. پیشرفتهای جدید عملا ساخت مواد جدیدی با رایحه‌های مشابه در این گروه را ممکن ساخته‌است. عطر Brut یک مثال خوب در این زمینه‌است.

میوه‌ای: شامل عطری از میوه‌ها، به غیر از مرکبات مانند هلو، cassis (انگور فرنگی سیاه، گونه‌ای قره قات)، انبه، میوه گل ساعتی، و غیره می‌باشد. عطر Botrytis توسط شرکت Ginestet جزو این گروه می‌باشد.

خوراکی: بویی با کیفیتی مانند ” خوراکی ” و یا ” دسر “. این بو شامل نت‌هایی مانند وانیل، لوبیای تونکا (tonka bean) و کومارین (coumarin)، و ترکیبات مصنوعی طراحی شده با بویی شبیه به طعم غذا می‌باشد. Angel توسط Thierry Mugler یک نمونه از این عطرها می‌باشد.

چرخ رایحه

چرخ رایحه روش طبقه‌بندی نسبتا جدیدی است که به طور گسترده‌ای در خرده فروشی و در صنعت عطر از آن استفاده می‌شود. این روش در سال ۱۹۸۳ توسط مایکل ادواردز، یک مشاور در صنعت عطر، بوجود آمد که طرح خود را از طبقه‌بندی رایحه و عطر ارائه داد. طرح جدید به منظور تسهیل در طبقه‌بندی عطرها و برنامه نام‌گذاری هر طبقه، و همچنین برای نشان دادن ارتباط بین هر یک از کلاس‌های منحصر به فرد ساخته شده‌است.

در طبقه‌بندی سال ۱۹۸۳ پنج خانواده استاندارد از گل، شرقی، چوبی، آروماتیک، و تازه تشکیل شده‌است. چهار خانواده اول بیشتر کلاسیک و سنتی می‌باشند در حالی که گروه آخر متشکل از رایحه جدید، روشن و تمیز مرکبات و رایحه اقیانوسی می‌باشد که با توجه به پیشرفت در تکنولوژی عطر بوجود آمده‌اند. هر یک از خانواده‌ها به نوبه خود به زیر گروه‌هایی تقسیم شده و در اطراف چرخ مرتب گردیده‌اند.

منابع ترکیبات معطر

گیاهی

زمان زیادی است که گیاهان به عنوان منابع اسانس و ترکیبات معطر استفاده می‌شوند. این مواد معطر معمولا به عنوان یک فرایند ثانویه در گیاهان جهت محافظت آنها در برابر گیاهخواران، امراض و جذب حشرات گرده افشان تولید می‌شود. گیاهان بزرگترین منبع در تامین مواد معطر در صنعت عطر سازی می‌باشند. منابع این ترکیبات از قسمتهای مختلف گیاه می‌تواند باشد. یک گیاه بیش از یک ماده معطر می‌تواند داشته باشد، برای مثال دانه گشنیز نسبت به ساقه و برگ آن بوی کاملا متفاوتی دارد. برگ‌های نارنج، شکوفه‌های آن، و پوست میوه اش به ترتیب منابعی برای پتیتگرین(petitgrain)، اسانس بهار نارنج(neroli)، و روغن نارنج (orange oils) می‌باشند.

پوست: پوسته‌هایی که بطور معمول استفاده می‌شوند شامل دارچین و درخت گنه گنه عطری می‌باشند. روغن معطر پوسته ریشه گیاه ساسافراس(Sassafras) به منظور استفاده از ماده اصلی آن سافرول (safrole) که برای ساخت مواد معطر مصنوعی دیگر استفاده می‌شود، بطور مستقیم و یا خالص شده استفاده می‌گردد.

گل و شکوفه: بدون شک یکی از بزرگرترین منابع عطر سازی می‌باشد، که شامل گل‌های واریته‌های مختلفی از رز و یاس، گل مریم، نرگس،شمعدانی عطری، اُسمانتوس(osmanthus)، پلومریا، میموزا (mimosa)، پیچ امین الدوله، گل یخ، کاسی (Cassie) از درخت آکاسیا فارنسیانا (Acacia faesiana) و امبرِت (ambrette)به همراه شکوفه‌های مرکبات و درخت یلانگ-یلانگ (ylang-ylang) می‌شود. غنچه‌های بازنشده میخک صدپر نیز هر چند به عنوان گل در نظر گرفته نمی‌شوند اما استفاده می‌گردند. ارکیده‌ها بطور تجاری در عطرسازی استفاده نمی‌شوند به غیر از وانیل که بعنوان یک ارکیده بعد از گرده افشانی و تشکیل کیسه بذر آن در عطرسازی استفاده می‌شود.

میوه‌ها: میوه‌های تازه‌ای مثل سیب، توت فرنگی و گیلاس بعد از استخراج متاسفانه بوی مورد انتظار را ندارند. اگر این بوها در عطری وجود داشته باشد ناشی از ترکیبات مصنوعی می‌باشد. میوه‌های لیتسه آ (litsea cubeba)، وانیل و اُرِس (juniper berry) از استثناها می‌باشند. بیشتر میوه‌هایی که بطور معمول استفاده می‌شوند مانند مرکباتی نظیر پرتقال، نارنج، لیمو ترش و لیمو شیرین، ترکیبات معطرشان از پوست آنها استخراج می‌گردد. اگر چه پوست گریپ فروت هنوز برای مواد معطرش استفاده می‌شود، اما از آنجاییکه مواد طبیعی آن دارای ماده سولفور بوده و بوی بدی ایجاد می‌کنند، بیشتر ترکیبات معطر با بوی گریپ فروت در بازار بطور مصنوعی ساخته می‌شوند.

برگ و جوانه: برگ‌هایی که بطور معمول در صنعت عطر استفاده می‌شوند شامل برگ اسطوخودوس، نعناع هندی (Patchouli)، مریم گلی، بنفشه،رزماری و برگ‌های مرکبات می‌شود. گاهی اوقات برگ‌ها به علت اضافه کردن نُت‌های “سبز” به عطرها ارزش پیدا می‌کنند، برگ‌هایی مانند گوجه فرنگی و کاه از این جمله هستند.

ریشه، ریزوم و پیاز: قسمت‌های زیر زمینی گیاهانی که به طور معمول در صنعت عطر سازی استفاده می‌شوند شامل ریزوم‌های زنبق، ریشه‌های خس خس (vetiver، در هند به آن خوس گفته می‌شود) و ریزوم‌های مختلف از خانواده زنجبیل می‌باشند.

بذر: بذر هویج، لوبیای تونکا (Tonka bean)، گشنیز، زیره، لوبیای کاکائو، جوز هندی، هل سبز و انیسون از منابع معمول در عطر سازی می‌باشند.

چوب درختان: استفاده از روغن و عصاره چوب بعضی از درختان، از آنجاییکه تامین کننده نُت پایه در صنعت عطر سازی می‌باشند، غیر قابل چشم پوشی هستند. درختانی که چوبشان در این صنعت استفاده می‌شوند شامل عود هندی (agarwood)، صندل (sandalwood)، رُزوود (rosewood)، توس یا غان، سرو، اُرِس و کاج می‌باشند.

رزین (صمغ): صمغ‌ها از دیرباز در صنعت عطر و عود سازی با ارزش بوده‌اند. رزینهای معطر و ضدعفونی کننده و عطرهای شامل رزینها در بسیاری از فرهنگ‌ها بعنوان دارو در درمان بیماریهای بیشماری بکار می رفته‌است. صمغ‌هایی که بیشتر در عطر سازی استفاده می‌شوند شامل رزین لابدانوم (Labdanum)، باریجه، بوته کندر، مرّ، بلسان پرویی (Peru Balsam)، صمغ بنزوئین(Benzoin resin)، بلسان (درخت گل حنا) می‌باشند. صمغ کاج و نراد منابع ترپن‌ها هستند، ماده‌ای که در تولید مصنوعی بسیاری از مواد معطر دیگر به کار می‌روند. کهربا و کوپال که در عطر سازی استفاده می‌شوند فسیل تراوشات صمغ‌های مخروطیان می‌باشند.

منابع جانوری

سیویت افریقایی: همچنین به مشک سیویت معروف است، که از کیسه معطر این جانور به دست می‌آید.

هایر رِیسیوم: به سنگ افریقایی معروف است، که از فضولات سنگ شده حیوانی بنام راک هایراکس (وبر الصخری به عربی) به دست می‌آید.

مشک آهو: در اصل از کیسه مشک آهوی آسیایی گرفته می‌شود، امروزه این نوع مشک با نوع مصنوعی آن که به مشک سفید معروف است جایگزین گردیده‌است.

کاستوریوم: از بدن سگ آبی آمریکای شمالی گرفته می‌شود.

عنبر سائل: تکه‌ای از ترکیبات چربی اکسید شده، که از بدن نهنگ عنبر گرفته می‌شود. از آنجایی که برداشت عنبر سائل از بدن نهنگ عنبر بدون هیچ گونه آسیبی به بدن جانور انجام می‌شود، از معدود عوامل معطر حیوانی است که درباره آن بحث‌های جانبی کمی وجود دارد.

شانه عسل: که از کندوی زنبور عسل بدست می‌آید. موم عسل و خود عسل هردو از طریق حلال‌ها می‌توانند استخراج شوند و ابسولوت (absolute) بوجود آورند. موم عسل در اتانول حل شده و اتانول تبخیر می‌شود تا ابسولوت موم عسل بدست آید.
دیگر منابع طبیعی

گلسنگ: گلسنگ‌های متعارف مورد استفاده شامل اوکمُس (oakmoss) و تریمُس (treemoss) می‌باشند.

جلبک دریایی: تقطیر شده آنها گاهی بعنوان روغن اسانس در عطر سازی استفاده می‌شود. جلبک‌هایی از نوع Fucus vesiculosus که بطور عامه به آن bladder wrack گفته می‌شود بدین منظور استفاده می‌گردند. اسانس جلبک‌های به علت هزینه‌های زیاد تولید و قدرت بویایی کمترشان بندرت استفاده می‌شوند، در عوض جانشینان مصنوعی آنها بیشتر در بازار کاربرد دارند.

عطر ماده‌ای خوشبوست که برای خوشبوسازی بدن یا محیط از آن استفاده می‌شود. عطر از مواد طبیعی یا از ترکیب اسانس‌ها، تثبیت‌کننده‌ها و حلال‌ها و ترکیبات معطر تشکیل می‌شود. مواد اولیه معطر سازنده عطر از طریق استخراج از منابع گیاهی، حیوانی یا از روش‌های تولید مصنوعی مواد شیمیایی تهیه می‌شوند.از طریق متن‌ها و حفاری‌های باستان‌شناسی مشخص شده‌است که عطرها در بعضی از تمدن‌های اولیه انسانی وجود داشته‌اند. عطرسازی مدرن از اواخر قرن نوزدهم میلادی که تولید مصنوعی مواد معطری همچون وانیلین و کومارین بطور تجاری ممکن شد،آغاز شده است. اگر می‌خواهید جزئیات تاریخی بیشتر در مورد عطر و ادوکلن ها بدانید، این ویدیو را از دست ندهید.


بدون شک تاکنون از عطر و ادکلن های مختلفی استفاده کرده‌اید و با این حساب ممکن است این پرسش برای شما هم پیش آمده باشد که چه تفاوتی میان ادکلن و عطر وجود دارد. در اینجا قصد داریم نیم‌نگاهی به تاریخچه ساخت ادکلن‌ داشته باشیم و با ساختار انواع ادکلن‌ها آشنا شویم.

تمامی خوشبوکننده‌های موجود در بازار بر اساس نسبت ترکیبات به کار رفته در آنها دسته‌بندی می‌شوند. برای نمونه ادکلن‌ها از ترکیب اسانس‌های گیاهی، آب و الکل به میزان غلظت حدود ۵ درصد ساخته شده‌اند. به این ترتیب، رایحه‌ای ملایم در ادکلن‌ها وجود دارد.

از طرف دیگر، داستان ساخت عطر متفاوت است و ترکیبات موجود در ساختار عطر غلظت بالاتری (حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد) دارند. در ادوپرفیوم‌ها نیز باید حدود ۱۵ تا ۲۲ درصد اسانس‌های روغنی استفاده شود. ادوتویلت‌ها هم به لحاظ غلظت از ترکیبات ملایم‌تری استفاده می‌کنند و کمترین حالت غلظت ترکیبات اسانس‌های روغنی را در ادکلن‌ها شاهد هستیم.
تاریخچه ساخت ادکلن

بد نیست بدانید عطر از حدود ۴۰۰ سال پیش تاکنون توسط انسان‌ها مورد استفاده گرفته است در حالی که اولین ادکلن‌ها را در سال ۱۰۸۸ شمسی شاهد بودیم که تقریبا مربوط به سه قرن پیش است. مشخص نیست چه کسی برای اولین بار ادکلن را اختراع کرده است و دو نفرِ مختلف با ملیت ایتالیایی را به عنوان سازنده اولین ادکلن دنیا می‌شناسند. گفته می‌شود که یکی از این دو نفر ایتالیایی، ادکلن را در شهر کُلن (Cologne) آلمان ساخته که خاصیت‌های آرایشی و دارویی داشته است.

دو نفرِ مختلف با ملیت ایتالیایی را به عنوان سازنده اولین ادکلن دنیا می‌شناسندپاول فِمینیسِ، که برخی‌ها وی را از بین این دو نفر به عنوان اولین مخترع ادکلن می‌شناسند، ادکلن ساخت خود را آکوا آدمیرابیلیس (Aqua Admirabilis) نام نهاده بود. در این ادکلن، ترکیباتی از مرکبات و اسانس‌های روغنی که خاصیت درمانی هم داشتند در الکل رقیق شده بود. جالب است بدانید که در ابتدا این ترکیبات با الکلِ انگور مخلوط می‌شدند و در نتیجه ادکلن به‌دست آمده کاملا قابل آشامیدن بود، به همین دلیل در آن دوران از این ادکلن برای مصارف بهداشتی نظیر شوینده دهان نیز استفاده می‌شد.

در آن زمان تصور می‌شد این ادکلن دفع‌کننده طاعون نیز هست. نکته جالب اینجاست که از دستور ساخت اولین ادکلن، هنوز هم برای ساخت ادکلن‌های امروزی استفاده می‌شود.

در این بین بعضی تاریخ‌‌شناسان بر این باورند که فِمینیس فرمول ساخت ادکلن خود را به یکی از بستگانش با نام جیوُوانی ماریا فارینا داده است. وی نیز از این دستور برای ساخت ادکلن استفاده کرد. برای ساخت این ادکلن، ترکیبات لیموِ، پرتقال، ترنج و روغن اسطوخودوس را در الکل تقطیر می‌کردند. رایحه به‌دست آمده به سرعت طرفداران زیادی را در سراسر اروپا به‌دست آورد و آنقدر محبوب شد که حتی راه خود را به شمال آفریقا نیز باز کرد.

این روزها آقایان بیشتر ادکلن را ترجیح می‌دهند، اما ادکلن‌هایی نیز هستند که مورد اقبال آقایان و خانم‌ها قرار گرفته است. ادکلن‌ها بر خلاف رایحه‌ شیرینی که در عطر‌ها شاهد آن هستیم، رایحه‌ای ملایم‌‌تر دارند، دلیل این امر نیز وجود ترکیباتی نظیر مرکبات و مُشک در ادکلن‌ها است.

از آنجایی که در ترکیب ساخت ادکلن‌ها شاهد روغن‌ کمتری هستیم، به راحتی می‌توان ادکلن‌ را بر روی قسمت‌های مختلف لباس استفاده کرد. از طرف دیگر ادکلن‌ها به لحاظ قیمتی نیز از عطر‌ها نسبتا ارزان‌تر هستند. در نهایت ذکر این نکته نیز لازم است که رایحه‌ها با توجه به شخصیت فرد، اثر متفاوتی دارند و در نتیجه حتما توصیه می‌‌کنیم قبل از خرید، رایحه‌های مختلف را امتحان کنید. اگر هم مطلبی در خصوص ادکلن‌ها در ذهن شما باقی مانده است، این مطالب را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.
در حدود ۲۵۰۰ سال پیش  ایرانیان باستان از عطر و مواد خوشبو کننده به صورت زینتی و تجملاتی استفاده می کردند.  ایرانی ها روزانه بدنشان را با مواد معطر را شستشو می دادند و همچنین در نوشیدنی های خود از عناصر خوشبو استفاده می کردند. کشورمان ایران از دوران باستان یکی از مهم ترین مراکز تولید روغن ها و عصاره های معطر گیاهی بوده است. عطرسازان ایرانی با خیساندن گلها و گیاهان معطر در روغنهای اشباع شده و ترکیب آنها با یکدیگر، عطریات مختلفی درست می کردند که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گرفت.

در زمان هخامنشیان پادشاهان هخامنشی، ملکه‌هایشان و سایر درباریان از عطرها و روغن های معطر برای خوشبو و براق کردن موی سر استفاده می‌کردند. مورخین از عطر فوق‌العاده گرانبهایی به نام لبی زوس (Labyzos) یاد می‌کند که برای آرایش موهای خشایارشاه مورد استفاده قرار می گرفته است.

همچنین در روایت سرگذشت استر (Esther) یکی از همسران خشایارشاه آمده است که او به مدت ۶ ماه با روغن مرمکی و ۶ ماه با مواد خوشبوکننده دیگر روغن مالی می شد تا برای مسابقه انتخابی ملکه آماده شود. در یکی از نقوش باستانی کشف شده از تخت جمشید، تصویری از پادشاه هخامنشی وجود دارد که در پشت سر وی دو خدمتکار ایستاده‌اند و یکی از آنها حوله و عطردان و دیگری عوددان و عودسوز در دست دارد.

در فهرستی که به دست اسکندرمقدونی، از بخشی از اموال داریوش سوم تهیه شده به 14 عطرساز اشاره شده و  به طور کلی 40 نفر عطرساز همواره همراه شاه بودند تا شاه همیشه به عطریات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. ابویوسف کندی شیمی دان عرب درقرن نهم میلادی کتابی درباره عطرها به نام شیمی عطر و تقطیر نوشته ‌است. بیش از یک صد دستورالعمل تهیه انواع روغن های معطر و همچنین بیش از صد روش و دستور برای عطر سازی و ساخت تجهیزات عطرسازی در این کتاب وجود دارد.
تفاوت عطر و ادکلن فرق ادوتویلت با ادوپرفیوم
مرتبط بخوانید: تفاوت عطر و ادکلن با ادوپرفیوم و ادوتویلت
مشاهده
تاریخچه عطر در فرانسه

تاریخچه عطر در فرانسه به دوره رنسانس برمیگردد. شهر های ونیز و فلورانس در کشور ایتالیا مراکز ساخت عطر بودند. کاترین دمدیسی پس از ازدواج با هنری دوم، پادشاه  فرانسه، عطرسازش را با خود از ایتالیا با به دربار فرانسه برد. کارگاه این عطرساز ایتالیایی توسط یک راهروی مخفی به آپارتمان ملکه متصل میشد از همین رو احتمال ربوده شدن فرمول عطرهای او وجود نداشت. در زمان هنری دوم بود که فرانسه به امپراتوری بزرگ عطرسازی تبدیل شد. درباریان فرانسه که در آن زمان چندان به نظافت و ظاهر خود اهمیت نمی دادند به مرور زمان به مصرف کنندگان ثابت عطر مبدل شدند.

در سال 1656 میلادی برای اولین بار دستکش های معطر در فرانسه به بازار آمدند و همچنین صنف مشترک تولید کنندگان عطر و دستکش تاسیس شد و استفاده از آن در فرانسه رو به رشد رفت. عطر در طول تاریخ به معنای قدرت و ثروت بوده است. در فرانسه قرن هفدهم و در دربار لویی چهاردهم، این پادشاه هر روز خواستار رایحه ای جدیدی برای استفاده بود و یا لوئی پانزدهم آنقدر به عطر علاقه داشت که دربارش، دربار عطرآگین نام گرفته بود. در فرانسه آن روزها علاوه بر استفاده مردم از این محصولات برای معطر ساختن پوست و لباس، افزودن رایحه به لوازم خانگی هم رونق پیدا کرد.

اما در اواخر قرن هجدهم میلادی دنیای عطر و صنعت عطرسازی با اختراع ادکلن، دستخوش انقلابی بسیار عظیم شد. ادکلن ها در ابتدا بیشتر ترکیبی از لیمو، نارنج و گیاه رزماری بودند. در آن زمان  ادکلن ها موارد استفاده بسیار مختلفی داشتند از جمله، خوشبو کردن آب حمام، خوشبو کردن دهان و خوشبو کردن نوشیدنی ها. مدتی بعد ساخت بطری ها نیز برای ادکلن ها رایج و حائز اهمیت شد. بطری های شیشه ای که حاوی مایع معطر بودند با استقبال بسیار گسترده مردم مواجه شدند.

در تاریخچه عطر و ادکلن صنعت عطرسازی در دوره انقلاب کبیر فرانسه رشد صعودی خود را از دست داد، البته در آن زمان عطری به نام گیوتین به بازار معرفی شد که در بین انقلابیون و مردم عادی بسیار پر طرفدار شده بود و عده زیادی از آن استفاده می کردند.

در دوره ناپلئون بناپارت، صنعت عطرسازی در فرانسه سیر صعودی به خود گرفت و بسیار شکوفا شد. شهر گراسه در فرانسه بزرگترین شهر تولیدکننده عطر بود که اسانس‌های مختلفی تولید می کرد. این شهر تقریبا از سال ۱۷۲۴ میلادی تا به امروز در این زمینه فعالیت می کند.

این طور که در تاریخ مشخص شده فردی آلمانی به نام جان رادولف پایه گذار شیمی اسانس‌ها بوده است و در ادامه آنتوان لاووازیه فرانسوی باعث توسعه پایه‌های اولیه علم شیمی اسانس‌ها گردید وی ساکن شهر گراسه بود و نقش بزرگی در سردمداری این شهر در صنعت اسانس داشت و باعث بی رقیب شدن این شهر در زمینه تولید اسانس شده بود.

روشی که برای ساخت اسانس در شهر مذکور رواج داشت، روش جذب با استفاده از روغن های جاذب بود که به این وسیله توانستند از گل هایی مانند یاسمن، اسانس به دست آورند. رقیب شهر گراس در آن زمان شهر کلن آلمان بود که خصوصا به واسطه محصول مشهور خود یعنی ادوکلن شهرت داشت.

امروزه کشورهای ایتالیا و فرانسه دو کشور بزرگ تولید کننده عطر و ادکلن در جهان به حساب می آیند. برندهای معتبری چون لانکوم، کرید، لالیک، دیور، شنل، بولگاری، ورساچه و… از برترین و مشهورترین برندهای عطرسازی در این دو کشور محسوب می شوند.
10 نکته درباره ادکلن لالیک مشکی
مرتبط بخوانید: 10 نکته درباره ادکلن لالیک که نمیدانستید
مشاهده
صنعت عطر سازی

در حالی که بوهایی که امروزه ما دوست داریم به مقدار کمی تغییر کرده اند اما روش های پیدا کردن عناصر این عطرها تغییرات بسیار زیادی داشته اند. برای مثال در تاریخچه عطر و ادکلن عنبر سائل که به خاطر بوی شیرین و تازه و دریایی اش معروف است در غده های وال ها پیدا می شد یا عنصری در آهو های کوهی وجود دارد که به خاطر بوی خوب این نوع از آهو ها را به دلیل شکار فراوان با خطر نابودی نسل مواجه کرده بود.

امروزه شرکت های عطرسازی از مخلوط عناصر مصنوعی برای تقلید کردن بوی این عناصر استفاده می کنند. این دانش و همچنین درست کردن عطرها توسط شرکت ها و برندها در اواخر قرن 19 تبدیل به تولید صنعتی به شکل امروزی شد. در واقع صنعت عطرسازی مدرن از اواخر قرن نوزدهم میلادی که تولید مواد شیمیایی و مصنوعی معطری همچون وانیلین و کومارین ممکن شد، شروع گردیده‌است. در اواسط قرن بیستم شرکت های مختلفی تاسیس شدند و عطرهای فراوانی با انواع بو های مختلف سالانه روانه بازار می شدند که این روند تا به امروز همچنان ادامه دارد.

منبع: آوین عطر

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : تاريخچه ادكلن, نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 279 تاريخ : يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 ساعت: 17:51

تعمیر تلویزیون پاناسونیک و تعمیر تلویزیون

 


تعمیر تلویزیون پاناسونیک قطعا یکی از سوالاتی میباشد که هنگام خرابی دستگاهتان به ذهن شما خطور میکند ، تیم پاناایران با عنوان تعمیرگاه مرکزی تعمیر انواع تلویزیونهای خانگی و صنعتی پاناسونیک با اتکا به علم روز و پرسنل کارآزموده و تکنسین های متخصص این اطمینان را به مشتریان گرامی میدهد که 90% خرابی های انواع تلویزیون پاناسونیک حتی در محل و در حضور مشتریان قابل تعمیر میباشد ، پس از خواندن این مقاله کوتاه و به دست آوردن اطلاعات مناسب ، برای هرگونه سوال در مورد تعمیر تلویزیون پاناسونیک با ما تماس بگیرید. تعمیر تلویزیون پاناسونیک

مدل : TH-P50ST30R/TH-P50VT30R

یکی از مدل های پر فروش این برند در کشور :

تکنولوژی PDP پلاسما این مدل جزو محبوب ترین،پرفروش ترین و کامل ترین تلویزیون های پاناسونیک در سالهای ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۲ بوده.
از امکانات این تلویزیون پاناسونیک میتوان به قابلیت پخش تصاویر سه بعدی ۳D و همچنین تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی نیز اشاره کرد.
دارای گیرنده دیجیتال
پورت USB قدرتمند با قابلیت بخش انواع فورمت های Video
پورت SD CARD
4 ورودی HDMI
4 ورودی component + AV
خروجی Optical audio
زاویه دید ۱۷۸ درجه
۱۰۰ هزار ساعت عمر مفید پنل
صفحه نمایش Frame Less (بدون قاب) در مدل TH-P50VT30R
پنل ژاپن
سرعت پردازش تصویر ۶۰۰Hz
قابلیت نصب روی میز و دیوار
محاسن : مقاومت صفحه نمایش به نسبت تلویزیون های LED LCD
معایب : مصرف برق نسبتا بالا
 از خرابی های متداول تلویزیون پاناسونیک : TH-P50VT30R/TH-P50ST30R

ارور ۷ ( ۷ blink ) از خرابی های متداول این مدل میباشد که مربوط به بردهای اسکن تصویر و بعضا برد تغذیه نیز میگردد از علت های بروز این خرابی میتوان به بالا بودن کنتراست تصویر در مدت زمان طولانی اشاره نمود که البته از منوی تنظیمات دستگاه در قسمت تصویر قابل کنترل است و علت دوم نیز که جزو نقاط ضعف این مدل در تولید محسوب میگردد در زمان تعمیر توسط تکنسینها بر طرف خواهد شد.
لطفا برای رفع هرگونه خرابی و تعمیر تلویزیون پاناسونیک با متخصصین پاناایران تماس حاصل نمایید و جدا از باز نمودن تلویزیون پاناسونیک خودداری نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و جلوگیری از خرابی های ناگهانی لطفا به بخش وبلاگ سایت مراجعه فرمایید و یا برای برقراری ارتباط با مشاوران فنی میتوانید با شماره تلفن های پاناایران و یا لمس علامت تلفن در سمت راست (درحالت موبایل) و همچنین پر نمودن فرم درخواست آنلاین از طریق صفحه اصلی و همچنین مراجعه به صفحه تماس با ما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و  پس از دریافت مشاوره برای انجام هرکونه سرویس خدمات و تعمیرات تلویزیون پاناسونیک اقدام نمایید.

 

مجموعه تعمیرات تلویزیون پاناسونیک تعمیر تلویزیون پاناسونیک و تعمیر تلویزیون

 

مجموعه تعمیرات تلویزیون پاناسونیک با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، یکی از مراکز حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با این دستگاه مشغول به کار است. کارشناسان مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک صرفاً پس از بررسی‌های اولیه و عیب‌یابی دستگاه، نسبت به ترمیم و تعمیر آن اقدام می‌نمایند که این امر سبب عیب یابی صحیح دستگاه و اِعمال تخصصی ترین خدمات بر روی دستگاه های معیوب گشته است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایید.

تلویزیون های پاناسونیک نیز همچون سایر تلویزیون‌های مورد استفاده ممکن است به دلایلی چون عدم استفاده صحیح از دستگاه، کار کردن‌های طولانی تلویزیون، نوسانات برق و … دچار اشکال و خرابی گردند. در صورت خرابی تلویزیون آنچه که مهم خواهد بود عیب‌یابی صحیح این دستگاه و رفع اشکالات پیش آمده در آن به بهترین شکل ممکن است. از همین رو به کاربران تلویزیون های پاناسونیک توصیه می‌شود در صورت خرابی تلویزیون مورد استفاده‌شان صرفاً به نمایندگی های مجاز پاناسونیک مراجعه نمایند.

با وجود اینکه مراکز متعددی در کشور با نام نمایندگی پاناسونیک فعالیت می کنند اما باید دانست بسیاری از آنها نه تنها رسمی و معتبر نیستند بلکه در زمینه تعمیر تلویزیون پاناسونیک نیز تخصص لازم را ندارند. یکی از برترین مراکز فعال کشور در حوزه تعمیرات تلویزیون، نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک است که تمامی خدمات خود را همراه با گارانتی معتبر یکماهه به مشتریان ارائه می‌کند. دارندگان تلویزیون های پاناسونیک می‌توانند به نمایندگی تعمیر تلویزیون Panasonic مراجعه کرده و خدمات مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند.
تعمیر تلویزیون های LED و LCD پاناسونیک در محل

بخشی از دلایل خرابی و به خصوص شکستن تلویزیون ها، ضربه خوردن آنها در حین جابجایی است. بسیاری از کاربران عنوان می کنند که تلویزیون شان در حین انتقال به تعمیرگاه ضربه خورده و مثلا دچار شکستگی پنل یا نمایشگر شده است. این مساله در کنار مشغله کاربران و نداشتن زمان کافی برای مراجعه به مرکز تعمیرات، ما را بر آن داشت که سرویس تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در محل را ارائه دهیم. با دریافت این سرویس، دیگر نیازی نیست تلویزیون خود را جابجا کنید.

تکنسین به آدرس مورد نظر شما آمده و ضمن استفاده از ابزار مناسب و تجهیزات با کیفیت، اقدامات لازم برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک را انجام می دهد. برای تعمیر تلویزیون LED و LCD پاناسونیک در محل، با نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید. تیم پشتیبانی با شما تماس می گیرند و آدرس و اطلاعات دیگر را دریافت می نمایند. سپس تیم تعمیرات به محل مورد نظرتان اعزام شده و عملیات تعمیر تلویزیون پاناسونیک را به شکل حرفه ای انجام می دهند.

تعمیر تلویزیون پاناسونیک پلاسما در تهران

تلویزیون‌های پلاسما پاناسونیک نیز مانند سایر مدل‌ها ممکن است به دلایلی مانند عدم استفاده درست، روشن ماندن طولانی مدت، نوسانات برق و غیره دچار اشکال و خرابی شود. در صورت خرابی تلویزیون‌های پلاسما آنچه که مهم است عیب‌یابی صحیح قبل از شروع تعمیر تلویزیون پاناسونیک پلاسما است. از همین رو به کاربران تلویزیون های پاناسونیک توصیه می‌شود در صورت خرابی تلویزیون مورد استفاده‌شان صرفاً به نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک در تهران مراجعه نمایند.
تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

یکی از مراحل مهم در تعمیرات تلویزیون پاناسونیک، ترمیم قطعه معیوب است. یعنی بجای تعویض سریع و بی‌مورد آن تعمیر آن قطعه انجام شود. قطعه بک لایت تلویزبون که شامل چند لامپ فلورسنت است نیز از این قاعده مستثنا نیست. بک لایت باعث می‌شود نور به پنل تابیده و موجب نمایش تصویر شود. بک لایت یکی از اجزاء اصلی پنل است و خرابی آن بر عملکرد پنل تاثیر مستقیم دارد. فرایند تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک بدین ترتیب است که پس از شناسایی لامپ فلورسنت خراب، اقدامات لازم برای جایگزینی لامپ و اصلاحیه برد پاور انجام می گردد. به این ترتیب ولتاژ بک لایت تنظیم و فشار روی لامپ فلورسنت کاهش می‌یابد. در نتیجه تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک به خوبی انجام می‌شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک
خدمات تعمیر تلویزیون پاناسونیک

به تبع فراوانی اشکالاتی که در تلویزیون ها ایجاد می شود خدمات ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون پاناسونیک بسیار گسترده است. شکستگی پنل (که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود)، آبخوردگی پنل تلویزیون (که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت‌های انتقال‌دهنده تصویر می‌شود)، خرابی در تصویر (ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کارکرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود) و …

بخشی از اشکالاتی است که در تلویزیون ها ایجاد می شود و تعویض پنل یا تعمیر تلویزیون پاناسونیک را ضروری می سازد. به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در تلویزیون ها، ایراداتی که در اثر ضربه و عوامل مشابه (خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است.

در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه‌‌‌جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.)
تعمیر ال ای دی پاناسونیک

اگر تلویزیون ال ای دی پاناسونیک شما در طول روزهای اخیر، دچار اختلالاتی در تصویر و یا خرابی‌هایی در بخش سخت افزار گشته است می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر ال ای دی پاناسونیک، آن را تعمیر نمایید. در این میان، اگر به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویسِ «تعمیر در محل تلویزیون پاناسونیک» است. در این سرویس، کارشناسان ما خود در محل حضوریافته و اشکالات پیش آمده در دستگاه را مرتفع می‌سازند.

یکی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در تلویزیون های LED، خرابی بک لایت است. در تعمیر تلویزیون ال ای دی پاناسونیک، بخش بک لایت، در صورتی که لامپ های ال ای دی خراب شده باشند ابتدا باید بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود. در مرحله بعد لامپهای معیوب شناسایی شده و لامپ های سالمی جایگزین آنها می شود.

(در غالب تعمیرات بک لایت تلویزیون به دلیل برداشته شدن صفحه ماژور و ضخامت پایین این بخش، احتمال شکستگی پنل وجود دارد. به همین دلیل در مراکز تعمیر ال ای دی پاناسونیک عمدتاً از تعمیر این بخش صرف نظر کرده و پنل جدیدی جایگزین پنل قبلی می شود).
تعمیرات تلویزیون پاناسونیک
تعمیر ال سی دی پاناسونیک

مهندسان و کارشناسان مرکز تخصصی تعمیر ال سی دی پاناسونیک با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، قادر به رفع و حل تمامی مشکلات و نواقص ایجاد شده در این دستگاه هستند و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را به متقاضیان ارائه می دهند. قویاً توصیه می شود که با بروز اختلال در پنل های تلویزیون ال سی دی، جهت تعمیر و بهسازی آنها صرفاً به مراکز استاندارد در حوزه تعمیر تلویزیون ال سی دی پاناسونیک مراجعه نمایید.

نکته دیگر آنکه، غالب اشکالات پیش آمده در پنل های تلویزیون ال سی دی– جز در مواردی خاص نظیر شکستگی و …- قابل تعمیر هستند و اصلاح آنها هزینه‌ای چندانی به صاحب دستگاه تحمیل نمی کند. البته تجربه تعمیرکار، طی صحیح فرآیند عیب یابی و استفاده از تجهیزات تخصصی این کار، در نتیجه نهایی تعمیر تلویزیون پاناسونیک بسیار موثر خواهد بود.
نمایندگی پاناسونیک
عیب یابی و تعمیرات تلویزیون پاناسونیک

    حل مشکل نداشتن تصویر و صدا در ورودی IV
    تعمیر هاله رنگین کمانی
    حل مشکل وجود خط‌های پر نور سفید بر روی تصویر
    تعمیر ایراد ایست وست

    تعمیر مشکل داغ شدن ترانزیستور Output و سوختن مکرر تلویزیون پاناسونیک
    اصلاح خرابی تیونیگ تیونر و عدم جستجوی کانال
    تعمیر خرابی تصویر

تعمیرات پاناسونیک و اخبار مرتبط

مدیریت مجموعه تعمیرات پاناسونیک به شما این اطمینان را می‌دهد که کادر فنی و مهندسان این بخش به تمامی مهارت‌های مورد نیاز جهت انجام تخصصی ترین تعمیرات تسلط دارند و توانایی آن را دارند تا کلیه عیوب سخت افزاری و نرم افزاری ایجاد شده در دستگاه های پاناسونیک را رفع و حل نمایند. صبر و حوصله‌ کارشناسان مجموعۀ تعمیرات پاناسونیک در حینِ کار و ارائه‌ راهنمایی های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از دلایلی است که موجب محبوبیت و موفقیت این مرکز در امر خدمت‌رسانی گشته است.

از سویی دیگر مدیریتِ مرکز تعمیرات پاناسونیک، همواره بر ضرورت مدیریت گارانتی و خدمات پس از فروش تأکید ویژه‌ای داشته و پرسنلِ متخصص خود را ملزم به اجرای اصول مشتری‌مداری نموده است. مرکز تعمیرات پاناسونیک ظرف مدت زمانی کوتاه به سبب ارائه‌ی خدمات تضمینیِ پس از فروش و انجام تعمیرات با کیفیت، توانسته است اطمینان مشتریان خود را بیش از پیش به خود جلب کند و در صدر مراکز خدمات پس از فروش در قیاس با دیگر همکاران خود قرار گیرد.
تعمیرات تلویزیون پاناسونیک و مقالات ارائه شده

تعمیرات تلویزیون پاناسونیک یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز می‌باشد که به دلیل پیاده‌سازی آن توسط تعمیرکاران زبده و متخصص از بالاترین سطح کیفی برخوردار است. کارشناسان این مرکز به دلیل تمرکز بر تلویزیون های پاناسونیک و واکاوی تعداد بی‌شماری از آنها، تسط بالایی بر ساختار این محصول پیدا کرده‌اند به گونه‌ای که عیب‌یابی تلویزیون های پاناسونیک را در کمترین زمان ممکن انجام داده و عملیات تعمیر را با بالاترین درصد میزان موفقیت به اتمام می‌رسانند.

رفع تمامی نواقص و خرابی‌های تلویزیون پاناسونیک، ارتقاء عملکرد دستگاه به دلیل استفاده از برخی راهکارهای ویژه در حین تعمیر، گردگیری حرفه‌ای تمامی اجزا و قطعات، استفاده از تجهیزات پیشرفته و هوشمند تعمیر، تعویض قطعات از کار افتاده با قطعات اصل و اورجینال و … برخی از ویژگی‌های تعمیرات انجام شده در مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک می‌باشند. کارشناسان ما در نمایندگی پاناسونیک اقدام به تدوین و ارائه مقالاتی در باب دستگاه های پاناسونیک نموده اند که شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به بخش زیر آنها را دریافت دارید.

منبع: تی وی تعمیر

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : تعمیر تلویزیون پاناسونیک, نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 278 تاريخ : شنبه 25 ارديبهشت 1400 ساعت: 6:13

 انواع مختلف ترومای دندانی را در کلینیک دندانپزشکی رشت بخوانید

خونریزی لثه پس از کشیدن دندان، کاشت دندان یا جراحی پریودنتال بسیار برای فرد بعد از جراحی نگران کننده است. شناسایی و رفع خونریزی بیش از حد یا غیرطبیعی و همچنین تماس با دندانپزشک در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی ضروری است. خونریزی معمولاً در 24 ساعت اول، می تواند بسیار بدتر از آنچه که هست به نظر برسد. کلینیک دندانپزشکی رشت

 انواع مختلف ترومای دندانی

 

مقایسه کامپوزیت با آمالگام

1- کمپرس گاز مرطوب را روی لثه ها بگذارید

این کار با مرطوب کردن یک قطعه گاز با آب و سپس غلتاندن آن یا تا کردن به شکل مربع انجام می شود. بعد، گاز را بر روی محل محل عمل قرار دهید. سپس روی گاز استریل را گاز بگیرید و تا حدود 45 دقیقه تا یک ساعت فشار محکم وارد کنید. اگر گاز در دسترس ندارید، می توانید به جای آن از یک حوله کاغذی مرطوب و تا شده استفاده کنید. خونریزی باید پس از 60 دقیقه فشار به طور قابل توجهی کم و یا متوقف شود.
2- سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید

با قرار دادن سر در بالا بوسیله چند بالش و پایین آوردن فشار خون، خونریزی می تواند کاهش یابد. نگه داشتن سر بالاتر از قلب می تواند فشار خون را کاهش دهد.
3- به مدت 30 تا 45 دقیقه کیسه چای سیاه را گاز بگیرید

مطمئن شوید که کیسه چای مرطوب و نوع چای سیاه است زیرا برگ های چای سیاه دارای اسید تانیک (tannic acid) هستند که منعقدکننده خون است. این ماده به بند آمدن سریعتر خونریزی و لخته شدن خون کمک می کند.
4- استراحت کردن

بعد از جراحی پریودنتال باید به مدت دو روز استراحت کنید. از انجام فعالیت های سنگین یا ورزش اجتناب کنید زیرا این امر باعث خونریزی بیشتر و طول کشیدن زمان بهبودی می شود.
5- مراقب آنچه می خورید و می نوشید باشید!

مواد غذایی یا نوشیدنی های زیادی وجود دارند که می تواند تاثیر منفی بر کشیدن دندان، کاشت دندان یا جراحی های دهان بگذارد. یکی از رایج ترین اشتباهاتی که که بیماران انجام می دهند، نوشیدن آب از طریق نی است. بعد از کشیدن دندان یا جراحی پریودنتال، تا چند روز نباید از نی استفاده کنید زیرا باعث از بین رفتن لخته خون در محل جراحی می شود.
سیگار کشیدن نیز باعث از بین رفتن لخته خون می شود و همچنین مواد شیمیایی مضر را در اطراف محل زخم پخش می کند که در نتیجه آن عفونتی به نام “حفره خشک” (Dry Socket) ایجاد می شود. سایر مواردی که باید از آنها اجتناب کنید نوشیدنی های گرم و نوشابه های گازدار هستند زیرا این مواد لخته خون را حل می کنند. بهتر است از غذاهای ترد یا جویدنی دوری کنید. بعد از جراحی دهان و دندان از غذاهای نرم مانند سوپ های گرم (نه داغ)، حلیم و دیگر غذاهای نرم استفاده کنید.
ر صورت بروز وضعیت اضطراری در آینده، شناخت انواع مختلف آسیب‌های دندانی بسیار کمک‌کننده است.
ترومای دندانی چیست؟

ترومای دندانی شامل هر نوع صدمه به دهان و دندان است. اغلب در اثر یک آسیب ورزشی یا تصادف ایجاد می‌شود، اگر بلافاصله به دندانپزشک مراجعه نکنید، ترومای دندان می‌تواند منجر به مشکلات پیچیده‌تر در سلامت دهان و دندان شود.
انواع متداول آسیب‌های تروماتیک دندان عبارتند از:

    دندان ناصاف و ساییده شده
    دندانهای شکسته یا جابجا شده
    آسیب‌های بافت نرم مانند بریدگی لثه یا قسمت داخلی گونه

دندان‌های ساییده رایج‌ترین نوع آسیب دندانی هستند. با گذشت زمان، ساییدگی می‌تواند دندان‌ها را در معرض خرد شدن یا شکستن قرار دهد!

دندان های شکسته بیشتر در اثر یک حادثه جدی یا ضربه به دهان ایجاد می شود. اگر دندان دائمی شل است، دیده می شود که روی سطح دندان ترک خورده است یا دندان شما کاملاً از جای خود خارج شده است، مهم است که بلافاصله به دندانپزشک مراجعه کنید. شاید دندانهای کناری نیز ممکن است ضربه‌ای دیده باشند که شاید نتوانید آنها را ببینید.
چه زمانی باید برای درمان آسیب‌های دندانی اقدام کنید؟

خونریزی غیرقابل کنترل یا درد شدید می تواند نیاز به مراجعه به دندانپزشکی و درمان دارد. در غیر این صورت، بلافاصله با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا بفهمید چه خدماتی برای مشکل ایجاد شده لازم است.

اگر خونریزی یا درد ندارید، به راحتی می‌توانید مراجعه به دندانپزشک را به تعویق بیندازید. با این حال، دیر مراجعه کردن به دندانپزشک برای معاینه، ممکن است دندان ها را مستعد پوسیدگی یا عفونت دندان کند. بعلاوه، بسیاری از افراد وقتی دندان بریده، شکسته یا از دست رفته دارند کمتر اعتماد به نفس دارند، پس بهتر است بعد از بوجود آمدن این مشکلات به دندانپزشک مراجعه کنید.
ک دندان آسیب دیده و درآمده را می‌توان براحتی در جای خود قرار داد. قرار دادن دندان در محل خود یا قرار دادن آن در شیر، احتمال ترمیم دندان را افزایش می‌دهد. اگر نشود دندان شکسته را دوباره بر روی دندان قرار داد دندانپزشک روشهایی مانند تاج دندان، بریج یا ایمپلنت را به عنوان گزینه مناسب برای جایگزینی دندان به شما پیشنهاد می‌دهد.
مزایای استفاده از کلینیک دندانپزشکی دیجیتال رشت

    دقت و قدرت تشخیص پزشک را بالا می برد
    گذاشتن ایمپلنت فوری بلافاصله بعد از برداشتن دندان ها
    کاهش زمان دندانپزشکی
    طول در مان از حداقل 7 روز به 3 روز کاهش می یابد
    از خطر آسیب به اعصاب فک و سینوس جلوگیری می کند
    انجام جراحی بدون برش بافت نرم
    افزایش کیفیت و امنیت جراحی برای دندانپزشک
    قابلیت پیش بینی نتیجه کار
    راحتی بیمار در حین و بعد از انجام جراحی
    کاهش مراقبت های بعد از جراحی
    رضایت بالای بیماران از کلینیک دندانپزشکی دیجیتال رشت

تفاوت بین کلینیک دندانپزشکی و درمانگاه دندانپزشکی در رشت
انتخاب یک درمانگاه دندانپزشکی در رشت توسط شما به معنی انتخاب استفاده از درمان و مراقبت عمومی است. شما وارد درمانگاه دندانپزشکی می‌شوید و انتظار دارید که در اغلب آنها پذیرش، مکانی برای انتظار و شاید یک تلویزیون پیدا کنید؛ ولی نمی‌توانید صفحات یک مجله را ورق بزنید، روزنامه بخوانید و حتی از یک فنجان چای یا قهوه لذت ببرید تا نوبت شما شود. برعکس در کلینیک دندانپزشکی در رشت، بیماران با همان مراقبت‌هایی که در مطب دندانپزشک دریافت می‌کنند، معالجه می‌شوند. این خدمات کاملا روشن و واضح هستند، بنابراین می توانید به سرعت نوبت بگیرید، خدمات خود را دریافت کنید و از آنجا بیرون بروید. این سرعت، به معنای انجام خدمات دندانپزشکی خطرناک توسط کلینیک دندانپزشکی یا کلینیک دندانپزشکی دیجیتال در رشت نیست. در واقع آنها می‌خواهند از شما مراقبت کنند. البته ممکن است در مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی قرار ملاقات‌های محدودی داشته باشید و این بدان معناست که ممکن است بعد از ساعت‌ها نتوانید وقت بگیرید، ولی با این حال استفاده از خدمات کلینیک به معنی هزینه پایین‌تر است. چیزی که در اولویت خدمات کلینیک دندانپزشکی دیجیتال باران در رشت است.

منبع: کلینیک دندانپزشکی دیجیتال باران

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 300 تاريخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 ساعت: 0:15

یکی از انواع کانتینرهایی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد کانتینر یخچال دار است. در بسیاری از مواقع در حمل و نقل و جابه جایی بسیاری از مواد غذایی که لازم است در شرایط خاص دمایی مورد محافظت و نگهداری قرار گیرند مشکلاتی اتفاق می‌افتد برای نمونه، این مواد حساس به دما ممکن است در طول زمان جابه‌جایی و یا دپو شدن در مکانی خاص، فاسد شوند و از بین بروند.

کانتینر یخچال دار و انواع آن با شکل

از جمله این مواد غذایی می‌توان مرغ، گوشت، سبزیجات و میوه‌ها و… را نام برد که لازم است در شرایط خاص دمایی مورد حفاظت قرار بگیرند و این کار، دشوار است. چرا که  برای این مواد خوراکی در زمان طولانی امکان صدماتی وجود دارد.
کارایی کانتینر یخچال دار

کانتینر های یخچالدار کدامند؟

از طرفی بسیاری از این مواد لوازم مخصوص پزشکی هستند که وجود دمای خاص در نگهداری از این ابزار بسیار مهم است.

از طرف دیگر انواع کانتینرهای معمولی نیز به دلیل اینکه برای این کار طراحی نشده‌اند نمی‌توانند مناسب باشند چرا که این کانتینرها عایق حرارتی مناسبی ندارند بنابراین لازم است از کانتینرهایی استفاده کنیم که بتوانند هم دارای عایق حراراتی مناسبی برای نگهداری مواد حساس به دما به ویژه در زمان‌های طولانی باشند و هم دارای یک سیستم سرمایشی داخلی با کیفیت باشند تا از این طریق دمای داخل کانتینر را بر روی یک عدد ثابت و مشخص و تنظیم شده، تثبیت نمایند.

بنابراین کانتینرهای یخچال دار برای انجام این امور دارای کاربرد وسیع هستند از طریق این کانتینرها می‌توان مواد غذایی حساس به دما را از کارخانه تولید آن‌ها تحویل گرفت و در شهرها وشهرستان‌های دور و نزدیک به توزیع این مواد مشغول شد بدون اینکه هیچ گونه فساد و یا خرابی در این موارد اتفاق بیفتد.

این کانتینر ها با توجه به دارا بودن عایق مناسب برای بدنه خود، و هم‌چنین داشتن سیستم سرمایشی مناسب با استفاده از یک سیکل تبرید دمای داخل کانتینر یخچال دار را زیر صفر قرار می‌دهند و این دما را حفظ و ثبت شده نگه می‌دارند.

کانتینر ها ابزاری برای حمل و نقل انواع مختلف مرسولات و یا نگهداری مواد و اجناس گوناگون می‌باشد که بر اساس نوع اجناس و مواد، کانتینر ها نیز در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می‌شوند.

یکی از انواع کانتینر ها و شاید بهتر است بگوییم یکی از پر کاربرد ترین کانتینر ها، کانتینر یخچالی می‌باشد.

این نوع محصول با ایجاد محیطی سرد در داخل خود و قابلیت تنظیم دما توسط کاربرد این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید کالاهایی حساس به دما را در داخل آن نگهداری و یا انتقال دهید.

کانتینر های یخچالی از نظر کاربرد و ابعاد در انواع مختلفی تولید می‌شوند که در ادامه به بررسی هر کدام همراه با ذکر مشخصات خواهیم پرداخت.
کانتینر یخچال دار چیست و چه کاربردی دارد؟

به کانتینر هایی که دارای تهویه هوای مناسب همراه با ابزار هایی به عنوان ثابت نگهداشتن دما دارند و لایه های تشکیل دهنده آن عایق مناسب دما می‌باشند، کانتینر یخچالی می‌گویند.

این نوع محصول بیشتر با استفاده از ورق های ساندویچ پانلی تهیه و تولید می‌شود که هم از وزن سبک و معقولی برخوردار بوده و هم محیطی ایزوله و عایق مناسب دما را نیز تشکیل می‌دهد.

بیشتر از این نوع کانتینر در حمل و نقل و یا نگهداری مواد فاسد شدنی و حساس به دما مانند :

    مواد دارویی
    مواد غذایی
    مواد و اجناس فاسد شدنی
    مواد شیمیایی حساس به دما
    خوراکی دام و طیور

استفاده می‌شود که ممکن است این انتقال در حد داخل کشور بوده و یا صادرات باشد. از این رو کانتینر های یخچالی به دو مورد صادراتی و مناسب برای مصرف داخل کشوری تقسیم بندی می‌شوند.
نحوه کار کانتینر یخچالی

این نوع کانتینر با استفاده از تهویه هوا از کف باعث کاهش دما شده که دلیل این موضوع هم به عدم یخ زدن سریع داخل کانتینر ، ایجاد دمایی ثابت و پایدار در مدت زمانی مشخص درون کانتینر یخچالی و در نتیجه حفظ مواد و محصولات داخل آن در بهترین حالت ممکن برمی‌گردد.

به دلیل استفاده از پنل های ساندویچی در ساختار دیواره ها و پوشش کانتینر های سرد خانه‌ای، این نوع محصول از دست دادن دمای کم و نزدیک به صفر را داراست که در نتیجه باعث مصرف انرژی بسیار پایین کانتینر شده و در وزن و کیفیت ساخت آن نیز تاثیر دارد.

موتوری که در کانتینر های یخچال دار نصب می‌شود و در حالت کلی، سیستم ساز و کار یک کانتینر یخچالی باید بتواند در هر ساعت عددی نزدیک به 260 متر مکعب هوا و بیشتر را سرد و انتقال دهد تا استاندارد های نگهداری مواد را داشته باشد.

همچنین در داخل این محصول از فیلتر های هوای مخصوصی نیز استفاده می‌شود که در صورت انتشار یافتن گاز هایی از طرف مواد نگهداری شده در داخل کانتینر یخچالی، هوای درون کانتینر تصفیه شده و زمان نگهداری مواد هم بیشتر شود.
انواع کانتینر یخچالی

برای کانتینر های یخچال دار دو دسته بندی می‌توان در نظر گرفت. اولین دسته بندی به نوع کانتینر از نظر حمل و انتقال ( به خارج از کشور یا داخل کشور ) مربوط می‌شود. کانتینر های مصارف داخلی به نسبت کانتینر های یخچالی مناسب برای صادرات از امکانات و ویژگی های کمتری برخوردار هستند. برای مثال :

    کانتینر های یخچالی صادراتی باید دارای سیستم هشدار دهنده اشکال کانتینر باشد. برای مثال در هنگام بارگیری و حمل و نقل مواد حساس، اگر برق این نوع کانتینر ها قطع شود بایستی هشداری برای پرسنل مربوط به انتقال این کانتینر فرستاده شود تا در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع اشکال اقدام شود.
    کانتینر های یخچالی صادراتی دارای ژنراتور برقی هستند که در هنگام قطع برق، انرژی مورد نیاز کانتینر را برای چندین ساعت تامین نماید.
    این نوع کانتینر ها ( یخچالی صادراتی ) باید هر لحظه وضعیت داخل کانتینر را به صورت زنده در اختیار صاحب یا متصدی کانتینر قرار دهد تا از شرایط مواد داخل کانتینر یخچالی با خبر شود.

دومین دسته بندی برای کانتینر های یخچال دار مربوط به ابعاد و اندازه های آن ها می‌شود که در جدول زیر به بررسی انواع مختلف آن ها پرداخته ایم
نوع کانتیر     ابعاد داخلی     ابعاد درب     وزن ( کیلو گرم‌ )     حجم ( متر مکعب )
کانتینر 20 فوتی     
طول     عرض     ارتفاع
5.4560     2.273     2.294
    
عرض     ارتفاع
2.290     2.264
    30480     28.6
کانتینر 40 فوتی     
11.584     2.577     2.294
    
2.900     2.569
    34000     68
کانتینر 45 فوتی     
13.280     2.582     2.440
    
2.440     2.567
    34000     80.4
مشخصات کانتینر یخچال دار

کانتینر های یخچال دار از نظر نوع ابعاد دارای مشخصات فنی مختلفی هستند ولی در حالت کلی می‌توان اطلاعات زیر را برای آن ها در نظر گرفت :

    از ساندویچ پانل پلی اورتان 10 cm ساخته می‌شوند
    جنس موتور این نوع محصول کره‌ای اصل می‌باشد
    قدرت و توان موتور 7.5 اسب بخار است
    محل قرار گیری موتور در داخل کانتینر می‌باشد
    بازه دمایی -18 الی +18 درجه سیلیسیوس را در داخل کانتینر ایجاد می‌کند
    حد اکثر ظرفیت بار 26000 kg می‌باشد

که به نسبت ابعاد این ارقام بیشتر و یا کمتر می‌شود ولی به صورت میانگین می‌توان این اطلاعات را برای کانتینر های یخچال دار در نظر گرفت.
قیمت کانتینر سرد خانه‌ای

کانتینر های سرد خانه‌ای صادراتی، مناسب برای مصارف داخل، 20، 40 و 45 فوتی هر کدام دارای هزینه تولید و در نتیجه قیمت فروش متفاوتی هستند.

در کنار این موضوع، به دلیل واردات بخش عمده‌ای از قطعات تولیدی کانتینر های سرد خانه‌ای و نوسانات ارزی زیاد در کشور، نمی‌توان قیمت های ثابتی را برای هر کدام از موارد ذکر شده بیان نمود.

منبع: شایان تراک

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 270 تاريخ : شنبه 18 ارديبهشت 1400 ساعت: 9:16

تعمیرات تلویزیون جی پلاس

 

 

تعمیر تلویزیون جی پلاس با توجه به پرفروش بودن این محصول در بازارهای داخلی کشور یکی از خدمات ضروری و مورد نیاز غالب کاربران این محصول است که ممکن است به هر دلیل، در عملکرد دستگاه‌ مورد استفاده آن‌ها خللی ایجاد شده باشد. در راستای تأمین این نیاز، مرکز تعمیر تلویزیون جی پلاس با همکاری مجموع? متخصص و کارآمد خویش ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با تعمیر و ترمیم انواع مدل‌های تلویزیون جی پلاس می‌باشد تا شما کاربران گرامی، -دارند? هر کدام از مدل‌های تلویزیون جی پلاس که باشید،- بتوانید با مراجعه به این مرکز، دستگاه خویش را تعمیر و ترمیم نمایید تعمیر تلویزیون جی پلاس.

تعمیرات تلویزیون جی پلاس ؛ تعمیر تلویزیون جی پلاس

 

نمایندگی جی پلاس در راستای تامین نیاز شما کاربران گرامی خدمات تخصصی تعمیر و ترمیم انواع تلویزیون های ال ای دی ، ال سی دی ، اولد و پلاسما را به هم وطنان عزیز در سراسر تهران ، کرج و شهرستان ها ارائه می نماید.

 

 

 

عیب های متداول تلویزیون های جی پلاس

 

 

 

خرابی های تلویزیون جی پلاس مدل 40f5550

 

 

 

در این مدل تلویزیون معمولا بک لایت تلویزیون خراب می شود و به این صورت که بالا یا پایین صفحه تلویزیون تیره می شود. خرابی دیگر این مدل تلویزیون خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می باشد و این خرابی مربوط به برد پاور تلویزیون می باشد در بعضی از موارد برد قابل تعمیر است. یکی دیگر از خرابی های شایع این مدل تلویزیون خاموش و روشن شدن متناوب تلویزیون می باشد که این خرابی از مین برد تلویزیون می باشد و در منزل قابل تعمیر است

 

 

 

خرابی تلویزیون جی پلاس مدل 48h6490

 

 

 

مشکلی که در این مدل به وجود می آید لکه لکه شدن صفحه تلویزیون می باشد که علت خرابی خاموش شدن ال ای دی های پشت پنل تلویزیون می باشد و در این مدل برای تعمیر تلویزیون باید کل ال ای دی های پنل تعویض شود. تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود.

 

 

 

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی پلاس

 

 

 

مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون جی پلاس (سامسونگ) طی سال‌ها تجربه در زمینه سرویس دهی  خدمات تعمیر تلویزیون جی پلاس به‌ خوبی به این نتیجه دست پیدا کرده است که تلویزیون در منزل و محل شما از اهمیتی خاصی برخوردار بوده و شرکت‌ها و برندها نیز برای این کار همه توان خود را به‌کار برده‌اند تا محصولات خود را با بهترین کیفیت تولید کنند و با توجه به آمار فروش و تولید تلویزیون جی پلاس به‌ راحتی می‌توان متوجه شد که این لوازم‌خانگی مورد استقبال مردم واقع‌ شده و تمامی کسانی که از این محصولات استفاده می کنند در خرید بعدی خود مطمئناً به دنبال لوازم‌ خانگی جی پلاس خواهند گشت زیرا ما اعتقاد داریم که تولید محصول با کیفیت نیازی به تبلیغات نداشته و تمامی هزینه‌های هنگفتی را که در بخش تبلیغات نیاز به‌ صرف کردن است را در بخش تولید و کیفیت تولید لوازم‌خانگی جی پلاس به کار می‌بریم.

 

 

تعمیر تلویزیون جی پلاس خود را به متخصصان حرفه ای و با تجربه ما بسپارید

 

مرکز مجاز تعمیرات جی پلاس (سامسونگ) هر ساله با برگزاری دوره های آموزشی برای تعمیرکاران تلویزیون جی پلاس، این تعمیرکاران را با روش های تعمیر لوازم‌ خانگی جی پلاس آشنا کرده و نحوه تعمیر تلویزیون جی پلاس را به آن‌ها آموزش می‌دهد. شما می توانید با خیالی آسوده زمانی که تلویزیون شما با مشکل مواجه می شود و نیاز به تعمیرات تلویزیون جی پلاس دارد با تعمیرگاه مجاز جی پلاس سرویس تماس گرفته تا ما متخصص‌ ترین و ماهرترین تعمیرکار تلویزیون جی پلاس را برای شما اعزام کنیم تا در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای منطقی نسبت به تعمیر تلویزیون جی پلاس اقدام کرده و آن را مانند روز اولش به شما تحویل دهیم.

 

 

 

علاوه بر این متخصصان ما نکات و توصیه های مهمی در رابطه با نگهداری و طرز استفاده صحیح از تلویزیون جی پلاس را به شما آموزش خواهند داد تا بتوانید از دستگاه خود استفاده بهتری داشته باشید. برای ثبت درخواست تعمیرات تلویزیون جی پلاس خود می توانید فرم درخواست تعمیرات را تکمیل و یا با شماره 44258776-021 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

تعمیر تلویزیون جی پلاس در منزل

 

جی پلاس سرویس مرکز تعمیر تلویزیون جی پلاس با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه ی تعمیر برد و انواع تلویزیون از جمله (OLED , LED , LCD ) با بهره گیری از کادر متخصص تعمیر تلویزیون، آمادگی دارد تعمیرات تلویزیون های شما را در اسرع وقت و با قیمت بسیار مناسب در منزل یا محل شما به عهده بگیرد. وجه تمایز این گروه از لحاظ فنی : تسلط کامل کارشناسان به آخرین تکنولوژی ساخت و تعمیر انواع تلویزیون جی پلاس می باشد , آنالیز و تحلیل با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات تعمیر تلویزیون و از طرفی دیگر قیمت بسیار مناسب تعمیرات و قطعات می باشد.

 

از جمله خدمات قابل ارائه توسط جی پلاس سرویس تعمیر تلویریون در شهرستان های تهران ( شهریار , اسلام شهر , اندیشه ، پاکدشت، ورامین ...) , اعزام نیروی متخصص و مجرب به همراه قطعات مورد نیاز به این شهرستان ها در اسرع وقت , پذیرش کار از همکاران دارای مجوز رسمی و تعمیر و فروش برد انواع تلویزیون می باشد.

 

 

خدمات پس از فروش تلویزیون جی پلاس

 

 

 

خدمات پس از فروش تلویزیون جی پلاس (سامسونگ) یکی از مؤثر ترین اهداف بارازیابی محصولات و لوازم خانگی جی پلاس است که توانسته است طی سال‌ها تلاش در صدها مرکز تخصصی تعمیرات جی پلاس گام بزرگی را در زمینه تعمیر ، سرویس و خدمات پس از فروش تلویزیون جی پلاس بردارد.

 

با وجود این پشتیبانی، شما حتی بعد از سال ها استفاده از لوازم خانگی جی پلاس تنها نیستید و اگر مشکلی هر چند کوچک داشته باشید تیم فنی خدمات تلویزیون جی پلاس به صورت شبانه روز در مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی جی پلاس در سراسر ایران در کمترین زمان ممکن آماده خدمت رسانی به شما هستند.

 

در صورتی لوازم خریداری‌ شده شما دارای گارانتی می باشد و اعتبار گارانتی دستگاه تمام نشده است از شماره سریال محصول خود که داخل دفترچه گارانتی است استفاده کرده و با شماره های داخل دفترچه تماس برقرار کنید

منبع: تی وی تعمیر

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 272 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400 ساعت: 22:33

تاریخچه‌‌ی Citizen

تاریخچه‌‌ی Citizen ؛ ساعت آنلاین

لوگوی سیتیزنکامِکیچی یامازاکی، جواهر فروشی از توکیوی ژاپن، در ابتدا Citizen را در سال 1918 راه‌‌اندازی نمود. این کمپانی در ابتدا با عنوان مؤسسه‌‌ی تحقیقاتی ساعت شوکوشا مشهور شده بود و آن‌‌ها اساساً به عنوان سازنده‌‌ی ساعت‌‌های جیبی معروف بودند. در سال 1924، شوکوشا فروخته شد و نام آن به Citizen تغییر یافت.ساعت آنلاین

 

 

از آنجایی که Citizen یک کمپانی ژاپنی بود، در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن خسارت سنگینی به آن وارد شد. خوشبختانه رئیس جدید این کمپانی که در آن زمان ایچی یامادا بود، متوجه شد که به منظور نجات شرکت باید با شرایط جدید وفق پیدا کرد و به تدریج رشد نمود.

از اینرو این کمپانی، توجه خود را روی گسترش کار خود به خارج از کشور متمرکز نمود. همچنین یامادا،کمپانی را به سمت سرزمین‌‌های ناشناخته‌‌ی جدیدی که در صنعت ساعت‌‌سازی به پیشرفت‌‌های فنی اساسی رسیده بودند هدایت نمود.

Citizen در طول دهه‌‌ی 1970 و زمانی که ساعت کوارتز در حال معروف شدن بود، روی غلتک افتاد. این کمپانی با انجام دادن مجموعه‌‌ اقداماتی عالی روی این نوع از ساعت‌‌ها، باعث تحول ساعت کوارتز گردید.

در این زمان بود که Citizen X-8 عرضه شد و به نقطه‌‌ی عطفی برای شرکت تبدیل شد چرا که اولین ساعت تیتانیوم در بازار محسوب می‌‌شد. همچنین Citizen بر سر ساعت‌‌های باریک با Seiko رقابت می‌‌کردند. با این وجود، شهرت Citizen بیشتر مربوط به استفاده از تکنولوژی انرژی خورشیدی در ساعت‌‌هایش بود. در حقیقت، ساعت Citizen Cryston Solar Cell ، اولین ساعت کوارتز آنالوگ خورشیدی در جهان محسوب می‌‌شد. این امر از نظر کمپانی Citizen از اهمیت زیادی برخوردار بود و ساعت‌‌های این کمپانی در زمره‌‌ی برخی از بهترین ساعت‌‌های خورشیدی موجود در جهان به شمار می‌‌روند.

آن‌‌ها با عرضه‌‌ی تکنولوژی Citizen Eco-Drive در سال 1955، جای پای خود را به عنوان مهم‌‌ترین ساعت‌‌ساز دوستدار محیط زیست بیشتر تثبیت کردند. ساعت‌‌های Citizen ، با برخورداری از این تکنولوژی، نه تنها از طریق نور خورشید، بلکه با نورهای مصنوعی نیز شارژ می‌‌شدند. Citizen با گذشت سال‌‌ها همچنان به رشد خود ادامه داده است و هنوز هم یکی از محبوب‌‌ترین و قابل ‌‌احترام‌‌ترین کمپانی‌‌های ساعت‌‌سازی در جهان به شمار می‌‌رود.
تاریخچه‌‌ی ساعت Bulova

ما در مقالات قبلی به تاریخچه‌‌ی ساعت‌‌های Bulova اشاره کرده‌‌ایم. ولی اجازه دهید نقاط عطف Bulova را برای کسانی که هنوز آشنایی کاملی با ماجرای این کمپانی ساعت‌‌سازی معروف ندارند، مورد بررسی قرار دهیم.

Bulova در ابتدا کار خود را به صورت یک جواهرفروشی در شهر نیویورک آغاز کرد. جوزف بولوا، مالک و گرداننده‌‌ی این جواهر فروشی بود. Bulova تا سال 1919 وارد صنعت ساعت مچی نشد. آن‌‌ها در سال 1923 به طور رسمی با نام Bulova شناخته شدند.

یکی از معروف‌‌ترین موفقیت‌‌های Bulova، کمپین بازاریابی انقلابی آنان در سال 1931 بود که منجر به موفقیت آن‌‌ها در آمریکا گردید. Bulova، پس از گذشت یک دهه، با اولین تبلیغ تلویزیونی، بار دیگر توجه زیادی را به خود جلب کرد.

این کمپانی، در طول جنگ جهانی دوم کار خود را روی ساخت ساعت‌‌هایی برای ارتش آمریکا متمرکز نمود. این کمپانی پس از جنگ بار دیگر وارد بازار مصرف‌‌کننده گردید. سال 1952، سالی مهم برای این کمپانی محسوب می‌‌شد، زیرا آن‌‌ها شروع به طراحی و ساخت اولین ساعت الکترونیکی جهان یعنی ساعت  Accutron نمودند. ناسا نیز از تکنولوژی Accutron به منظور ارتقا دادن کامپیوترهایشان برای عصر رقابت فضایی استفاده نمود.

امروزه Bulova هنوز هم یکی از بهترین برندهای دارای قیمت متوسط به شمار می‌‌رود. اگر به دنبال ساعت‌‌هایی مقرون به صرفه هستید ولی در عین حال نمی‌‌خواهید به خاطر آن از کیفیت محصول بگذرید، در این صورت معمولا نام Bulova را خواهید شنید.
مقایسه‌‌ی ساعت‌‌های  Citizen و Bulova

از آن‌‌جایی که Bulova بیش از یک دهه تحت لوای Citizen قرار داشته است، بنابراین ممکن است فکر کنید که تشخیص دادن آن‌‌ها از یکدیگر کاری دشوار است. بهتر است بدانید که هر دو برند ویژگی‌‌های اصلی خود را حفظ کرده‌‌اند بنابراین می‌‌توانیم آن‌‌ها را در این‌‌جا با دقت مقایسه کنیم.
ساعت‌‌های Quartz

ساعت‌‌های Quartz به دلیل دقتشان معروف هستند. این امر به دلیل وجود اُسیلاتور کریستالی کوارتز در این ساعت‌‌ها است که در مقایسه با ساعت‌‌های مکانیکی مشابه، فرکانس بسیار دقیق‌‌تری را تولید می‌‌کنند. ساعت‌‌های Citizen و Quartz ، به دلیل مجموعه ساعت‌‌های کوارتز خود معروف هستند.
ساعت Citizen Avion Eco-Drive Stainless Steel

ساعت Citizen Avion Eco-Drive Stainless Steelدر طراحی ساعت Citizen Avion Eco-Drive، از سبک کلاسیک خلبانی مربوط به دهه‌‌ی 1950 استفاده می‌‌شود و این امر به طور قطع باعث خوشحالی هواداران و کلکسیونرهای ساعت می‌‌گردد. سَبک وینتج تنها چیزی نیست که در Avion به آن توجه شده است. به خاطر داشته باشید که Avion، یک ساعت Citizen است بنابراین، از عملکردی عالی برخوردار است. این ساعت، دارای یک قاب 45 میلی‌‌متری از جنس فولاد ضد زنگ و یک بند چرمی شیک است. بِزلی غیرمتحرک و یک نمایشگر قدیمی روز و تاریخ دارد. عقربه‌‌ها و اعداد این ساعت، شب‌‌نما بوده و بنابراین در محیط‌‌هایی با نور کم نیز قابل مشاهده هستند.

یک شیشه‌‌ی معدنی بسیار مقاوم، از صفحه نمایش محافظت می‌‌کند. همچنین این ساعت تا عمق 330 فوتی در برابر آب مقاوم است. ساعت Avion با طرح قدیمی خود، گزینه‌‌ای بسیار عالی برای کاربرد رسمی و غیررسمی به شمار می‌‌رود. به علاوه، ساختار و استحکام تحسین‌‌برانگیز این ساعت، آن را برای استفاده در بیرون از خانه نیز مناسب می‌‌سازد.
ساعت Bulova 96B158 Precisionist Leather Strap

ساعت Bulova 96B158 Precisionist Leather Strapساعت Precisionist، یکی از دقیق‌‌ترین ساعت‌‌های Bulova به شمار می‌‌رود. موتور این ساعت کوارتز، ژاپنی است که یکی از قابل‌‌اعتمادترین تکنولوژی‌‌های موتور ساعت است که امروزه مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این موتور، دقت ساعت Precisionist را به اندازه‌‌ی چند ثانیه در سال تضمین می‌‌کند. قطعاً به دلیل همین موضوع است که مجموعه ساعت‌‌های Precisionist، یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌‌ها، در مجموعه ساعت‌‌های برند  Bulova محسوب می‌‌شوند. Bulova Precisionist، صرفاً دارای عملکردی عالی نیست. بلکه، طراحی این ساعت که ترکیبی از هنر زیبای کلاسیک و طرحی امروزی است نیز باعث می‌‌شود که این ساعت یکی از جذاب‌‌ترین ساعت‌‌های این مجموعه محسوب گردد.

 این ساعت دارای یک صفحه نمایش مشکی است که وجود نقش‌‌هایی خاکستری روی آن باعث می‌‌شود بیشتر جلب توجه کند. Bulova Precisionist، ساعتی زیبا، ظریف و رازآلود است و به علاوه، از یک تکنولوژی موتور عالی بهره‌‌مند است که منجر به دقت بسیار بالای این ساعت می‌‌گردد.
ساعت‌‌های Chronograph

ساعت Chronograph، نوعی ساعت است که می‌‌تواند به عنوان یک کرونومتر نیز عمل کند. دارای صفحاتی است که به شما کمک می‌‌کند حسابِ ساعت، دقیقه و ثانیه را نگه دارید. به همین دلیل، باید از زمان‌‌بندی دقیقی برخوردار باشد.
ساعت Citizen Eco-Drive Silvertone and Black World Time A-T

ساعت Citizen Eco-Drive Silvertone and Black World Time A-Tساعت Citizen Eco-Drive A-T، یکی از تحسین برانگیز‌‌ترین ساعت‌‌ها در مجموعه‌‌ی خود به شمار می‌‌رود.

ساعت A-T با ظاهری تمام استیل و ضد زنگ، براقیت کروم بسیار جذابی را به نمایش می‌‌گذارد. حتی با وجود تمام فلزی بودن ساعت Eco-Drive A-T، با آن احساس راحتی خواهید کرد.

صفحه‌‌ی سیاه‌‌رنگ این ساعت باعث جذابیت بیشتر ظاهر استیل آن می‌‌گردد. کاربرد تکنولوژی موتور اتمی در این ساعت، یکی از نقاط قوت آن است زیرا باعث ارائه‌‌ی زمان‌‌بندی بسیار دقیقی می‌‌گردد. این ساعت نه تنها از یکی از قابل‌‌اعتمادترین تکنولوژی‌‌های زمان‌‌بندی بهره‌‌مند است، بلکه یک ساعت خورشیدی کارآمد نیز محسوب می‌‌گردد.

صفحه‌‌ی این ساعت از جنس کریستال یاقوت کبود و بادوام است که در مقابل خش بسیار مقاوم است. این ویژگی به همراه مقاوم بودن آن در برابر آب تا عمق 200 متری، این ساعت را برای فعالیت‌‌های خارج از خانه نیز ایده‌‌آل می‌‌سازد. نمایشگر روز و تاریخ از دیگر ویژگی‌‌های این ساعت است که در موقعیت ساعت سه قرار دارد.
ساعت Bulova 98B172 Precisionist Chronograph

ساعت Bulova 98B172 Precisionist Chronographدلیل شهرت Bulova این است که این برند از لحاظ پیشرفت تکنولوژی در ساعت در صف مقدم قرار دارد. Bulova با کمک این ویژگی به طور مرتب اوج می‌‌گیرد.

ساعت 98B172 Precisionist، یک نمونه‌‌ی عالی از این ویژگی است زیرا این ساعت از تکنولوژی پیشرفته‌‌ی ساعت‌‌سازی بهره‌‌مند است و در عین حال طرح کلی سنتی آن نیز حفظ شده است.

این ساعت از جنس فولاد ضد زنگِ کاملا باکیفیت ساخته می‌‌شود و دارای یک شیشه‌‌ی منحنی بادوام و در عین حال زیبا است. همچنین عقربه های نقره‌‌ای رنگ این ساعت، رنگ مشکی صفحه را تکمیل می‌‌کند. بدین‌‌ترتیب کاربر با یک نگاه سریع به صفحه‌‌ی ساعت می‌‌تواند ساعت را بخواند.

همچنین مقاوم بودن این ساعت در برابر آب تا عمق 990 فوتی، یکی دیگر از تحسین‌‌برانگیز‌‌ترین ویژگی‌‌های این ساعت به شمار می‌‌رود.

همچنین دانستن این موضوع باعث خوشحالی است که تمام چیزهای موجود در صفحه شب‌‌نما هستند و بنابراین صفحه‌‌ی این ساعت حتی در محیط‌‌هایی با نور کم نیز قابل مشاهده است.

در این ساعت از تکنولوژی موتور کوارتز استفاده می‌‌گردد و در نتیجه زمان‌‌بندی آن بسیار دقیق است. قاب این ساعت 5/46 میلی‌‌متر است. بند آن از جنس پلی‌‌یورتان است و برای راحتی بیشتر با سگک بسته می‌‌شود.
نتیجه‌‌گیری: کدام ساعت بهتر است Citizen یا Bulova؟

اگر در انتخاب بین Citizen و Bulova دچار تردید شده‌‌اید، دو عاملِ تعیین کننده وجود دارد. توجه داشته باشید که هر دو برند ویژگی‌‌های منحصر به فردی را ارائه می‌‌دهند و این امر به مشتریان کمک می‌‌کند تا بر اساس نیازها و سبک مختص خودشان، ساعت مناسب‌‌تری را انتخاب کنند. بنابراین اگر یک ساعت اتوماتیک، دقیق و خوش‌‌ساخت می‌‌خواهید در این صورت ممکن است Bulova انتخاب مناسب‌‌تری برایتان باشد. Bulova به دلیل استفاده از اصول پیشرفته‌‌ی ساعت‌‌سازی، معروف است. بنابراین می‌‌توان انتظار چند ویژگی مفیدتر دیگر را نیز داشت.

از طرف دیگر، شهرت Citizen به دلیل تکنولوژی Eco-Drive آن است. ساعت‌‌های خورشیدی این کمپانی به دلیل نگه داشتن طولانی مدت انرژی معروف هستند. به عنوان مثال، قرار دادن این ساعت‌‌ها در مقابل نور خورشید به مدت 4 ساعت، می‌‌تواند تکنولوژی Eco-Drive در ساعت‌‌های Citizen را تا 240 روز فعال نگه دارد. در طراحی ساعت‌‌های هر دو برند شباهت‌‌هایی وجود دارد، ولی Citizen طرح‌‌های بیشتری را ارائه می‌‌دهد.

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در تعیین ساعت مناسب بین Citizen و Bulova کمک کند. یک امر مسلم است؛ مطمئن باشید با انتخاب هر ساعت از مجموعه ساعت‌‌های این ساعت‌‌سازهای معروف، دلسرد نخواهید شد.

منبع : واچ آن

 

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 229 تاريخ : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400 ساعت: 10:44

فیلم‌های زیادی وجود دارند که تماشا کردن آن‌ها برای ما ترسناک و البته کاملا جذاب است. اما خوشبختانه تمامی آن‌ها فقط یک فیلم هستند و لحظه‌های ترسناک و سکانس‌های دراماتیک غیر واقعی بوده و خطری واقعی برای ما ندارند. هر طلسم، شیطان و یا شخصیت شروری که در فیلم‌های سینمایی دیده می شوند، صرفا تخیلی هستند و خطری برای کسی به جز عوامل فیلمکه ممکن است در طول فیلمبرداری دچار حادثه شوند، ندارند. اما در برخی موارد به نظر می‌رسد که خطرات، بیشتر از چیزی که به نظر می‌آیند، وجود دارند.فیلم شیطانی  فیلم‌هایی هستند که ادعا می‌شود طلسم شده اند. از اتفاقات غیر قابل توضیح در محل فیلمبرداری گرفته تا حادثه‌هایی که برای عوامل افتاده است.

فیلم شیطانی ؛ فیلم‌های زیادی وجود دارند

 

گاهی ممکن است اتفاقاتی که پشت صحنه می افتد  از رویداد‌هایی که در داستان فیلم‌ها روی می‌دهد ترسناک‌تر باشد.
 

کلاغ «Crow»
 

فیلم سینمایی کلاغ در سال ۱۹۹۴ منتشر شد که براندون لی، پسر بروس لی، در نقش اریک در این فیلم ظاهر شد. اریک یک موسیقیدان بود که پیش از شب عروسی اش کشته می‌شود و حالا از گور برخاسته تا از قاتلش انتقام بگیرد.
 


فیلم سینمایی کلاغ
 

این فیلم آخرین فیلم براندون لی است چرا که او در این فیلم در یکی از سکانس‌ها با شلیک گلوله به صورت تصادفی کشته شد. گفته می‌شود او بار‌ها به عوامل فیلم گفته بود که به زودی خواهد مُرد.
 

توطئه آمیز «Insidious»
 

این فیلم سینمایی بر اساس داستان واقعی دو محقق به نام اد لورن وارن، به کارگردانی جیمز وان ساخته شده است.
 


فیلم توطئه آمیز
 

طبق گزارش‌هایی که اعلام شده، محل فیلمبرداری این فیلم تسخیر شده بوده و افرادی که در این فیلم کار می‌کردند احساس ناراحتی می‌کردند و دلیل آن را انرژی‌های منفی که در صحنه بود عنوان کردند. بار‌ها بازیگران فیلم شنیدن صداهایی از اتاق‌های محل فیلمبرداری را گزارش دادند.
 

بچه رزماری «Rosemary's Baby»
 

این فیلم سینمایی محصول سال ۱۹۶۸ بر اساس یک رمان ساخته شده و داستان یک زوج جوان را روایت می‌کند. اتفاقات ناگوار زیادی برای اعضای این فیلم افتاده بود. آهنگساز این فیلم سینمایی یک سال بعد از انتشار آن بر اثر یک تصادف جان خود را از دست می‌دهد.
 


 


فیلم ترسناک بچه رزماری
 

تهیه کننده فیلم هم بعد از دریافت پیام‌هایی تهدید آمیز دچار سنگ کلیه شدید می‌شود و تا سر حد مرگ پیش میرود. همسر رونن پولانسکی کارگردان فیلم هم حدود چند سال بعد توسط خانواده منسون کشته می‌شود.
 

نگهبانان مهمانخانه «Innkeepers»
 

این فیلم سینمایی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده، در مورد دو نگهبان مهمانخانه است که می‌خواهند بفهمند هتل محل کار آن‌ها تسخیر شده است یا نه. طبق گفته اعضای این فیلم سینمایی، اتفاقات عجیبی در صحنه فیلمبرداری افتاده است.
 


فیلم وحشتناک نگهبانان مهمانخانه
 

آن‌ها گزارش داده بودند که بار‌ها چراغ‌ها خود به خود خاموش روشن و یا در‌ها مرتبا باز و بسته می‌شدند. آن‌ها همچنین چند تماس راز آلود دریافت کرده بودند که وقتی پاسخ می‌دادند کسی صحبت نمی‌کرد.
 

ارواح خبیثه «Poltergeist»
 

این فیلم سینمایی در سال ۱۹۸۲ منتشر شد و یکی از معروف‌ترین فیلم‌ها در لوکیشن نفرین شده است. این فیلم داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که هدف یک روح خبیث که قصد آسیب زدن به آن‌ها را دارد واقع می‌شوند.
 


فیلم ترسناک ارواح خبیثه
 

دامینیک دان بازیگر این فیلم سینمایی چند ماه بعد از این فیلم توسط همسرش کشته شد. دیگر بازیگر این فیلم به نام هتر اورورک به دلیل شوک عفونی و ایست قلبی در ۱۲ سالگی جان خود را از دست داد.
 

جنگیر «The Exorcist»
 

این فیلم سینمایی که در سال ۱۹۷۳ منتشر شد یکی از فیلم‌های کلاسیک و یکی از بهترین‌های ژانر وحشت محسوب می‌شود. در این فیلم لیندا بلیر نقش دختر بچه‌ای به نام رگان را بازی می‌کند که توسط نیرو‌های شیطانی تسخیر شده.
 


فیلم جن گیر
 

اتاق رگان اصلی‌ترین لوکیشن این فیلم است. گفته می‌شود یک آتش سوزی بیشتر این مکان را خراب کرد، اما این اتاق کاملا سالم ماند.
 

جنگیری امیلی رز «The Exorcism of Emily Rose»
 

در این فیلم سینمایی جنیفر کارپنتر، نقش زنی را بازی می‌کند که توسط یک نیروی شیطانی تسخیر شده. این فیلم بر اساس واقعیت و داستان یک نوجوان آلمانی به نام آنلیز میشل بود که در سال ۱۹۷۶ جان خود را از دست داد.
 


فیلم ترسناک جنگیری امیلی رز
 

کارپنتر بازیگر اصلی این فیلم گفته بود که طی فیلمبرداری این پروژه شاهد فعالیت‌های فراطبیعی بوده است. او عنوان کرد هرشب رادیو او بدون هیچ دلیلی روشن می‌شد. 

بهترین فیلم ترسناک شیطانی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱: ۷۰ فیلم شیطانی خارجی و ایرانی که نباید از دست بدهید

 

ژانر وحشت، یکی از ژانرهای محبوب دنیای سینماست. فیلم‌ ترسناک شیطانی ۲۰۲۰ زیادی در این ژانر تولید می‌شوند که طرفداران بسیاری دارند و بعضی از آنها ماندگار و به‌یادماندنی می‌شوند. اما تعداد زیادی فیلم شیطانی ۲۰۲۱ در ژانر وحشت وجود دارند که خاطره صحنه‌های ترسناک‌شان از ذهن تماشاگر پاک نخواهد شد. انتخاب بهترین فیلم ترسناک ۲۰۱۹ دنیا، کار دشواری است. وحشت، درست مثل کمدی، کاملا ذهنی و وابسته به طرز فکر و نگاه بیننده است. گاهی موضوع یا فیلمی که کسی را از ته دل می‌خنداند، ممکن است برای فرد دیگر خسته‌کننده و حتی احمقانه به نظر برسد. درمورد فیلم شیطانی ترسناک ۲۰۲۰ نیز، چنین قانونی وجود دارد. ممکن است صحنه‌ای وحشت‌انگیز برای یک فرد، در دیگری، هیچ ترسی ایجاد نکند. در چنین بررسی‌هایی و برای انتخاب فهرست بهترین فیلم های ترسناک شیطانی دنیا، باید حالت روحی و سلیقه‌ی افراد نیز در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که در تهیه‌ی فهرست بهترین فیلم سینمایی ترسناک شیطانی ۲۰۲۱ دنیا، کاملا محتاط و انتخابی عمل کرده‌ایم. به‌جای اینکه چند فیلم را به‌عنوان برترین فیلم های شیطانی معرفی کنیم، لیستی از فیلم‌های ارزشمند و دیدنی این ژانر را آماده کرده‌ایم که در بین آنها، نمونه‌ها و مثال‌های مختلفی از انواع ترس‌های ممکن در فیلم‌های سینمایی، به چشم می‌خورد. از داستان‌های قدیمی ارواح و موجودات بیگانه‌ی فضایی گرفته تا قتل‌های وحشتناک و شوک‌های غیرمنتظره. بنابراین در فهرست پیش‌رو، حتما فیلمی متناسب با سلیقه‌ی خود پیدا خواهید کرد. حال اگر طرفدار فیلم ترسناک هستید و برای لیست بهترین فیلم ترسناک ۲۰۱۹ و برترین فیلم ترسناک شیطانی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در نت جستجو می‌کنید، پس موفق شدید. در این مقاله فهرستی از فیلم های ترسناک شیطانی ۲۰۲۱ به همراه ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را برای شما آماده کرده‌ایم.

منبع : سه گوش

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 223 تاريخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400 ساعت: 22:43

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به عوامل زیادی بستگی دارد و باید در هنگام مواجهه با این مشکل تمامی موارد احتمالی بررسی و رفع شود. از آنجا که بسته نشدن درب از شروع شدن فرآیند شستشوی لباس جلوگیری می‌کند، پیشنهاد می‌شود به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید.

اگر چیزی درباره عوامل موثر در بروز این مشکل نمی‌دانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

 

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

 

تعمیر ظرفشویی زیمنس یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم برقی خانگی، ماشین لباسشویی است. این دستگاه با جا به جا کردن لباس‌ها در داخل دیگ، تمامی البسه و پارچه‌ها را تمیز و خشک می‌کند. یکی از مشکلات رایجی که کاربران با دستگاه خود پیدا می‌کنند، مواردی است که به ارورهای مربوط به بسته نشدن درب ماشین لباسشویی منجر می‌شود.

 

علت بسته نشدن درب لباسشویی دلایل مختلفی دارد که برخی آنها ساده و قابل رفع توسط کاربر هستند. البته در برخی از مواقع، خرابی برخی از قطعات اساسی دستگاه باعث این مشکل می‌شود که در این صورت باید قطعه را تعویض یا تعمیر کنید و به یک تکنسین نیاز خواهید داشت.

 

 

پر بودن بیش از حد دیگ

 

یکی از ساده‌ترین علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، پر بودن بیش از دیگ با لباس و پارچه‌های مختلف است. در این حالت درب به صورت کامل بسته نمی‌شود و قفل درب فعال نمی‌گردد. برای رفع این مکل و جلوگیری از خراب شدن دیگ پیشنهاد می‌شود لباس‌های کثیف خود را بر اساس حجم دیگ وارد لباسشویی کنید و در صورت لزوم آنها را در طی چند نوبت بشورید تا دیگ بیشتر از حد پر نشود.

 

 

وجود جسم خارجی بین درب

 

موارد رایج دیگری که علت بسته نشدن درب لباسشویی اکثر کاربران است، وجود جسمی خارجی بین درب دستگاه و لاستیک عایق آن است. لباس، توپ‌های کوچک، لوازم زینتی لباس‌ها و… از مهم‌ترین مواردی هستند که از بسته شدن کامل درب جلوگیری می‌کنند.

 

 

 

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

 

 

خرابی میکروسوییچ

 

یکی از جدی‌ترین علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، خرابی میکروسوئیچ است. این قطعه در همان ابتدای شروع فرآیند شستشو، درب دستگاه را قفل می‌کند تا از باز شدن درب به صورت سهوی جلوگیری کند. لازم به ذکر است که برد لباسشویی تا قفل نشدن درب، فرمان شروع به کار را به موتور و پمپ آب نمی‌دهد و به همین دلیل باید سریع به فکر تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ باشید.

 

 

خرابی زبانه

 

یکی دیگر از مواردی که از بسته شدن درب دستگاه جلوگری می‌کند خرابی زبانه درب است. در صورتی که زبانه شکسته شده باشد و یا به هر دلیل در جای خود قرار نگیرد درب بسته نمی‌شود و میکروسوئیچ قادر به قفل کردن آن نیست. در این مواقع بهتر است ابتدا شکل ظاهری زبانه را بررسی کرده و از شل نبودن و عدم زنگ زدگی آن مطمئن شوید.

 

اصرار به باز کردن درب در هنگام انجام فرآیند شستشو و قفل بودن درب، از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند زبانه لباسشویی را با مشکل روبرو کند.

 

 

 

خرابی لاستیک عایق

 

 

پارگی لاستیک عایق

 

لاستیک استفاده شده در دور درب، نوعی لاستیک عابق است که از نشتی آب به بیرون جلوگیری می‌کند. این لاستیک در اثر گذر زمان فرسوده می‌شود و ممکن است به دلیل استفاده اشتباه و غیر اصولی پاره شود. در این حالت درب به درستی و کاملا بسته نمی‌شود و باید لاستیک عایق تعویض شود.

 

بهتر است جهت افزایش عمر لاستیک عایق، پس از هر بار استفاده از لباسشویی، با استفاده از پارچه‌ای تمیز لاستیک دور درب راخشک کنید و از انداختن اجسام نوک تیز در درون لباسشویی خودداری نمایید. همچنین بهتر است در تمامی موارد شستشو برنامه‌هایی با آب بسیار داغ را انتخاب ننمایید تا از شل شدن زودهنگام لاستیک دور درب جلوگیری شود.

 

 

شکستگی لولا

 

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می‌تواند به شکستگی و ترک خوردن لولای درب بازگردد. در این حالت باید لولا را تعویض کند. جهت جلوگیری از شکسته شدن لولا، مراقب باشید که ضربه‌ای به لباسشویی وارد نشود و در هنگام باز کردن درب به لولا فشاری وارد نگردد. آویزان کردن لباس یا کشیده شدن درب از دیگر مواردی است که می‌تواند عمر لولای درب را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

 

 

لولا لباسشویی

 

 

وارد شدن آسیب فیزیکی به درب

 

شکستگی درب یا تاب برداشتن آن باعث می‌شود که درب به درستی در جای خود قرار نگیرد و زبانه بسته نشود. در این حالت میکروسوئیچ نیز در قفل کردن درب ناموفق است و فرآیند شستشو شروع نخواهد شد. اگر به تازگی دستگاه خود را جا به جا کرده‌اید و به دنبال علت بسته نشدن درب لباسشویی هستید، احتمال اینکه به درب و لولای آن آسیب وارد شده باشد بسیار بالاست. در حین وارسی دستگاه از سلامت ظاهری و فیزیکی زبانه نیز اطمینان حاصل کنید.

 

 

شکستگی دستگیره

 

علت بسته شدن درب ماشین لباسشویی شما به خرابی قطعات دیگری چون دستگیره درب نیز مربوط می‌شود. اگر دستگیره شکسته باشد و در انجام وظیفه خود بازبماند، احتمالا زبانه درب برای بسته شدن با مشکل برخواهد خورد. همچنین بهتر است جهت خرابی زودهنگام دستگیره، تنها برای باز کردن درب آن را بفشارید.

 

 

خرابی برد

 

در برخی از موارد درب دستگاه به درستی و کامل بسته شده است اما ماشین لباسشویی شروع به ادامه فعالیت نمی‌کند و ارور مربوط به درب بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. در این حالت احتمالا برد با مشکل روبرو شده و به اشتباه باز بودن درب دستگاه را تشخیص داده است.

 

لذا خرابی برد می‌تواند علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد و برای تعمیر برد لباسشویی باید تنها از یک تکنسین مجرب کمک بخواهید تا پس از بررسی تمامی دلایل، خرابی قطعی آن را تشخیص داده و نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی اصولی آن اقدام کند.

 

جهت جلوگیری از بروز مشکل برای درب ماشین لباسشویی بهتر است چند نکته زیر را رعایت کنید:

 

 

 

    کشیده شدن بیش از حد درب در هنگام قفل بودن توسط کودکان یکی از مهم‌ترین دلایل خرابی زبانه و میکروسوئیچ ماشین لباسشویی است.

    همان طور که گفتیم، خرابی دستگیره می‌تواند علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد. برای جلوگیری از خرابی زودهنگام این قطعه پیشنهاد می‌شود از فشار دادن و کشیدن بیش از حد دستگیره و درب جلوگیری کنید. همچنین در برخی از مدل‌های لباسشویی چند دقیقه پس از پایان شستشو درب دستگاه قفل باقی می‌ماند. لذا تا باز شدن درب توسط میکروسوئیچ منتظر بمانید و درب را نکشید.

    لازم به ذکر است که برای بستن درب نیازی به گرفتن و فشردن دستگیره ندارید و اجازه دهید درب به صورت عادی بسته شود چرا که ممکن است باعث شود زبانه درب به درستی در جای خود قرار نگیرد.

    یکی دیگر از مواردی که می‌تواند علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد، استفاده از مواد شوینده نامرغوب است. در این حالت استهلاک قطعاتی مانند لاستیک عایق به شدت افزایش پیدا می‌کند و پاره و شل می‌گردد

منبع :تعمیر سرویسز.

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 184 تاريخ : دوشنبه 6 ارديبهشت 1400 ساعت: 8:04