تعمير تلويزيون , تعمیر تلویزیون صنام

ساخت وبلاگ

تعمير تلويزيون

تعمیر تلویزیون صنام

 

 تي وي تعمير تي وي تعمير


 

تكنيك tv  مركز تخصصي تعميرات تلويزيون در محل با بيش از 20 سال تجربه در زمينه ي تعمير لوازم صوتي و تصويري با بهره گيري از كادر متخصص تعمير تلويزيون ، آمادگي دارد تعميرات دستگاه  شما را در اسرع وقت و با قيمت مناسب در محل و منزل شما به عهده بگيرد. وجه تمايز اين گروه از لحاظ فني : تسلط كامل كارشناسان به آخرين تكنولوژي ساخت و تعمير انواع تلويزيون در تمامي برند ها مي باشد , آناليز و تحليل با بهره گيري از جديد ترين دستگاه هاي تعمير و از طرفي ديگر قيمت بسيار مناسب تعميرات و قطعات مي باشد.

 

از جمله خدمات قابل ارائه توسط نمايندگي تكنيك tv ،  تعمير تلويزيون در محل شهرستان هاي تهران ( پرديس ، بومهن، پاكدشت، شهريار، انديشه ، ورامين ...) , اعزام نيروي مجرب و متخصص به همراه قطعات مورد نياز به اين شهرستان ها در سريع ترين زمان ممكن, پذيرش كار از همكاران داراي مجوز رسمي و تعمير و فروش برد انواع تلويزيون مي باشد.

 

دستگاه Bonding Machine پيشرفته ماشين اتصال

 

به دليل اينكه هر روزه تكنولوژي در حال پيشرفت مي باشد و نياز به دستگاه ها وتجهيزات تعمير تلويزيون هر روز افزايش مي يابد . مركز تعميرات تخصصي  با استفاده از بهترين و تخصصي ترين دستگاه هاي تعمير تلويزيون آماده ارائه خدمات به شما كاربران گرامي مي باشد . يكي از اين مجهزترين دستگاه ها ، دستگاه BANDING مي باشد كه جهت تعمير صفحه نمايش تلويزيون ال سي دي ، ال اي دي و يا مانيتور بكار مي رود و تعمير تلويزيون شما توسط اين دستگاه به صورت كاملا تخصصي انجام مي گيرد .

عمده خرابي هاي تلويزيون كه به وسيله ي ماشين بندينگ قابل انجام است،مربوط به تلويزيون هاي آب خورده مي باشد.در ادامه به يك سري نشانه هايي در تصوير تلويزيون خواهيم پرداخت كه توسط اين دستگاه تخصصي قابل انجام است.

 

-سياه شدن تصوير

-خط افتادن تصوير

-نوارهاي رنگي

-خطوط يك دست در يك بخش

-مشكي شدن يك طرف تصوير

-دو تصويره شدن

-و …..

 

در تلويزيون يك سري فلت ها و مدارات وجود دارد و بر اثر يك سري عوامل كه عبارتند از:كار كردن زياد،آب خوردگي،ضدعفوني شدن با الكل،پاك كردن گرد و غبار صفحه تلويزيون با مايع پاك كننده و …. دچار سوختگي و يا ضعف در عملكرد مي شوند،كه لازم است تعويض شوند.و بايد توسط ماشين بندينگ با استفاده از حرارت و فشار زياد تعويض گردند.

در صورتي كه تعويض فلت جوابگو نباشد بايد كل صفحه نمايش تعويض گردد.

 

دستگاه پيشرفته BGA Machine تعويض چيپ

 

يكي از قطعات اصلي موجود در تلويزيون مين برد مي باشد كه دربردارنده اطلاعات و دستوردهنده اصلي به قسمت ها و قطعات مختلف دستگاه مي باشد.

عللي باعث خرابي اين قطعه مي شود مانند:فلش ويروسي،متصل نمود كابل هاي نامرغوب،نوسان برق،استفاده مداوم،فرسوده شدن،استفاده از واي فاي و وبگردي و ….

 

بر اثر عوامل گفته شده در بالا احتمال دارد كه مين برد دچار سوختگي شود كه بعد از بررسي هاي لازم توسط افراد متخصص اين امر مشخص مي شود كه مين برد قابل تعمير ميباشد يا بايد كامل تعويض شود.

 

خرابي در مين برد تلويزيون خود را حالت هاي متفاوتي نمايان مي كند،از قبيل:

 

-تلويزيون روشن نمي شود ولي چراغ پاور آن حالت چشمك زن دارد.

-ثابت ماندن تلويزيون بر روي لوگوي سازنده دستگاه

-خاموش شدن كل تلويزيون

-حذف كانال ها بعد از هر بار خاموش روشن شدن

-مشكل در صداي تلويزيون

-عمل نكردن كنترل بر روي تلويزيون

-و …..


 

چيپ داراي قدرت بالايي ميباشد كه گرماي زيادي توليد ميكند و اگر تلويزيون ها به مدت طولاني روشن بماند احتمال خرابي در اين قطعه در دراز مدت وجود دارد.در بعضي تلويزيون ها ضعف اصلي آن ها در مين برد مي باشد و آي سي آنها دچار سوختگي و آسيب ديدگي مي شود.تعويض چيپ بر روي مين برد توسط اين دستگاه صورت مي گيرد.

به دليل دقت و ظرافت در طراحي چيپ ها،حساسيت كار بر روي آن ها بسيار بالا است.

همچنين به دليل استفاده از دستگاه BGA ديگر نياز به روش هاي سنتي مانند لحيم كاري و يا IR و…. نمي باشد.

كارخانه هاي سازنده مادربرد حداكثر مقدار حرارتي كه به قطعه وارد شود تا به آن آسيب نرسد،و همچنين زمان حرارت دادن را در كنار محصول ضميمه مي كنند.و به دليل اهميت زياد ميزان دقيق حرارت دهي براي تعويض چيپ و وارد نشدن حرارت به قطعات مجاور از ماشين هاي BGA استفاده مي شود.

هر تلويزيوني ممكن است به هزاران دليل مختلف دچار اشكال شود، اما اگر در هنگام خريد تلويزيون ال جي به گارانتي معتبر محصول دقت كنيد، كارتان در اين مواقع خيلي راحت‌تر است. بگذريم، قصد ما از نوشتن اين مقاله اين است كه تمام مشكلات رايج بين تلويزيون‌ها را بررسي كنيم و براي برطرف كردن آنها راهكارهايي را ارائه دهيم. اگر دلتان نمي‌خواهد لذت تماشاي برنامه‌هاي تلويزيوني مورد علاقه‌تان را از دست بدهيد، وقت را تلف نكنيد و يك راست برويم سر اصل مطلب.

- پر تكرارترين علت خرابي تلويزيون ال جي چيست؟!

ما به واسطه‌ي تعميركاران خبره‌اي كه در اختيار داريم، به خوبي مي‌دانيم كدام يك از خرابي‌ها بيشتر براي تلويزيون ها پيش مي‌آيد. به احتمال زياد مشكلي كه براي تلويزيون شما پيش آمده نيز ميان همين مشكلات پيدا خواهد شد.

 

علت روشن نشدن تلويزيون ال جي

 

شايد اكثر مردم فكر كنند كه روشن نشدن تلويزيون از آن دسته ايراداتي هست كه خودشان نمي توانند اين مشكل را در تلويزيونشان برطرف كنند و حتما جهت تعمير تلويزيون ال جي نياز به مراجعه متخصص دارد. اما بهتر است اول در اين مقاله نكاتي كه در ادامه بيان خواهد شد را مطالعه كنيد و بعد در صورت برطرف نشدن مشكل كار را به متخصص بسپاريد.

اين دسته از ايرادهاي مربوط به روشن نشدن تلويزيون، معمولا به دليل مشكل در عملكردهاي برق رساني دستگاه به وجود مي‌آيد، اما گاهي هم ممكن است ايراد در سخت افزار تلويزيون باعث بروز اين مشكل شده باشد.

به طور خلاصه مي‌توان گفت اگر مشكلي در برق رساني يا سخت افزار تلويزيون به وجود بيايد ايرادها به شكل‌هاي زير مي‌تواند ظاهر شود :

 

    تلويزيون ال جي روشن نمي‌شود

    در تلويزيون ال جي يك لحظه تصوير مي‌آيد و خاموش مي‌شود.

    چشمك زدن چراغ پاور تلويزيون‌هاي ال جي

    تلويزيون ال جي روشن و خاموش مي‌شود

    بعد از چند ساعت تلويزيون ال جي خاموش مي‌شود

    علت خاموش شدن ناگهاني تلويزيون‌هاي ال جي

    تلويزيون ال جي خودبخود روشن مي‌شود

 

نگران نباشيد، در ادامه راه حل‌هايي براي اين موارد براي شما داريم.

 

تعمير تلويزيون ال جي كه روشن نمي‌شود

 

مشتري‌هايي براي تعمير تلويزيون و حل مشكل روشن نشدن تلويزيون با ما تماس مي گيرند. اين حالت زماني رخ مي‌دهد كه اصلا تلويزيون روشن نمي‌شود.

 

    در اين مورد حتما اول چك كنيد پريز و يا محافظ برق مشكلي نداشته باشد و بعد دستگاه را به برق مستقيم وصل كنيد تا متوجه بشيد ايراد از محافظ است يا تلويزيون ؟

    دقت كنيد در برخي مد‌ هاي قديمي يك كليد پاور (دكمه روشن و خاموش) پشت يا زير دستگاه قرار دارد كه لازمه آن را روي حالت روشن بزاريد، پس حتما دكمه‌ي پاور دستگاه را چك كنيد .

    اگر ديديد كه فقط لوگوي ال جي را نشان مي دهد و ديگر تصوير نمي آيد حتما بايد كار را به كاردان بسپاريد تا تخصصي دستگاه چك شود.

    اگر هم به طور كلي برق وارد دستگاه نمي‌شد، دستگاه‌هايي مثل محافظ برق را از تلويزيون قطع كنيد و آن را چك كنيد كه سالم است يا نه؟ شايد ايراد اصلا از محافظ برق باشد.

    در نهايت اگر كلا دستگاه روشن نمي‌شد، خبر خوب اين است كه تعمير تلويزيون ال جي در اين حالت نيز ممكن است.


 

منبع

تي وي تعمير 

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 325 تاريخ : دوشنبه 2 اسفند 1400 ساعت: 3:11