انواع مختلف ترومای دندانی را در کلینیک دندانپزشکی رشت بخوانید

ساخت وبلاگ

 انواع مختلف ترومای دندانی را در کلینیک دندانپزشکی رشت بخوانید

خونریزی لثه پس از کشیدن دندان، کاشت دندان یا جراحی پریودنتال بسیار برای فرد بعد از جراحی نگران کننده است. شناسایی و رفع خونریزی بیش از حد یا غیرطبیعی و همچنین تماس با دندانپزشک در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی ضروری است. خونریزی معمولاً در 24 ساعت اول، می تواند بسیار بدتر از آنچه که هست به نظر برسد. کلینیک دندانپزشکی رشت

 انواع مختلف ترومای دندانی

 

مقایسه کامپوزیت با آمالگام

1- کمپرس گاز مرطوب را روی لثه ها بگذارید

این کار با مرطوب کردن یک قطعه گاز با آب و سپس غلتاندن آن یا تا کردن به شکل مربع انجام می شود. بعد، گاز را بر روی محل محل عمل قرار دهید. سپس روی گاز استریل را گاز بگیرید و تا حدود 45 دقیقه تا یک ساعت فشار محکم وارد کنید. اگر گاز در دسترس ندارید، می توانید به جای آن از یک حوله کاغذی مرطوب و تا شده استفاده کنید. خونریزی باید پس از 60 دقیقه فشار به طور قابل توجهی کم و یا متوقف شود.
2- سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید

با قرار دادن سر در بالا بوسیله چند بالش و پایین آوردن فشار خون، خونریزی می تواند کاهش یابد. نگه داشتن سر بالاتر از قلب می تواند فشار خون را کاهش دهد.
3- به مدت 30 تا 45 دقیقه کیسه چای سیاه را گاز بگیرید

مطمئن شوید که کیسه چای مرطوب و نوع چای سیاه است زیرا برگ های چای سیاه دارای اسید تانیک (tannic acid) هستند که منعقدکننده خون است. این ماده به بند آمدن سریعتر خونریزی و لخته شدن خون کمک می کند.
4- استراحت کردن

بعد از جراحی پریودنتال باید به مدت دو روز استراحت کنید. از انجام فعالیت های سنگین یا ورزش اجتناب کنید زیرا این امر باعث خونریزی بیشتر و طول کشیدن زمان بهبودی می شود.
5- مراقب آنچه می خورید و می نوشید باشید!

مواد غذایی یا نوشیدنی های زیادی وجود دارند که می تواند تاثیر منفی بر کشیدن دندان، کاشت دندان یا جراحی های دهان بگذارد. یکی از رایج ترین اشتباهاتی که که بیماران انجام می دهند، نوشیدن آب از طریق نی است. بعد از کشیدن دندان یا جراحی پریودنتال، تا چند روز نباید از نی استفاده کنید زیرا باعث از بین رفتن لخته خون در محل جراحی می شود.
سیگار کشیدن نیز باعث از بین رفتن لخته خون می شود و همچنین مواد شیمیایی مضر را در اطراف محل زخم پخش می کند که در نتیجه آن عفونتی به نام “حفره خشک” (Dry Socket) ایجاد می شود. سایر مواردی که باید از آنها اجتناب کنید نوشیدنی های گرم و نوشابه های گازدار هستند زیرا این مواد لخته خون را حل می کنند. بهتر است از غذاهای ترد یا جویدنی دوری کنید. بعد از جراحی دهان و دندان از غذاهای نرم مانند سوپ های گرم (نه داغ)، حلیم و دیگر غذاهای نرم استفاده کنید.
ر صورت بروز وضعیت اضطراری در آینده، شناخت انواع مختلف آسیب‌های دندانی بسیار کمک‌کننده است.
ترومای دندانی چیست؟

ترومای دندانی شامل هر نوع صدمه به دهان و دندان است. اغلب در اثر یک آسیب ورزشی یا تصادف ایجاد می‌شود، اگر بلافاصله به دندانپزشک مراجعه نکنید، ترومای دندان می‌تواند منجر به مشکلات پیچیده‌تر در سلامت دهان و دندان شود.
انواع متداول آسیب‌های تروماتیک دندان عبارتند از:

    دندان ناصاف و ساییده شده
    دندانهای شکسته یا جابجا شده
    آسیب‌های بافت نرم مانند بریدگی لثه یا قسمت داخلی گونه

دندان‌های ساییده رایج‌ترین نوع آسیب دندانی هستند. با گذشت زمان، ساییدگی می‌تواند دندان‌ها را در معرض خرد شدن یا شکستن قرار دهد!

دندان های شکسته بیشتر در اثر یک حادثه جدی یا ضربه به دهان ایجاد می شود. اگر دندان دائمی شل است، دیده می شود که روی سطح دندان ترک خورده است یا دندان شما کاملاً از جای خود خارج شده است، مهم است که بلافاصله به دندانپزشک مراجعه کنید. شاید دندانهای کناری نیز ممکن است ضربه‌ای دیده باشند که شاید نتوانید آنها را ببینید.
چه زمانی باید برای درمان آسیب‌های دندانی اقدام کنید؟

خونریزی غیرقابل کنترل یا درد شدید می تواند نیاز به مراجعه به دندانپزشکی و درمان دارد. در غیر این صورت، بلافاصله با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا بفهمید چه خدماتی برای مشکل ایجاد شده لازم است.

اگر خونریزی یا درد ندارید، به راحتی می‌توانید مراجعه به دندانپزشک را به تعویق بیندازید. با این حال، دیر مراجعه کردن به دندانپزشک برای معاینه، ممکن است دندان ها را مستعد پوسیدگی یا عفونت دندان کند. بعلاوه، بسیاری از افراد وقتی دندان بریده، شکسته یا از دست رفته دارند کمتر اعتماد به نفس دارند، پس بهتر است بعد از بوجود آمدن این مشکلات به دندانپزشک مراجعه کنید.
ک دندان آسیب دیده و درآمده را می‌توان براحتی در جای خود قرار داد. قرار دادن دندان در محل خود یا قرار دادن آن در شیر، احتمال ترمیم دندان را افزایش می‌دهد. اگر نشود دندان شکسته را دوباره بر روی دندان قرار داد دندانپزشک روشهایی مانند تاج دندان، بریج یا ایمپلنت را به عنوان گزینه مناسب برای جایگزینی دندان به شما پیشنهاد می‌دهد.
مزایای استفاده از کلینیک دندانپزشکی دیجیتال رشت

    دقت و قدرت تشخیص پزشک را بالا می برد
    گذاشتن ایمپلنت فوری بلافاصله بعد از برداشتن دندان ها
    کاهش زمان دندانپزشکی
    طول در مان از حداقل 7 روز به 3 روز کاهش می یابد
    از خطر آسیب به اعصاب فک و سینوس جلوگیری می کند
    انجام جراحی بدون برش بافت نرم
    افزایش کیفیت و امنیت جراحی برای دندانپزشک
    قابلیت پیش بینی نتیجه کار
    راحتی بیمار در حین و بعد از انجام جراحی
    کاهش مراقبت های بعد از جراحی
    رضایت بالای بیماران از کلینیک دندانپزشکی دیجیتال رشت

تفاوت بین کلینیک دندانپزشکی و درمانگاه دندانپزشکی در رشت
انتخاب یک درمانگاه دندانپزشکی در رشت توسط شما به معنی انتخاب استفاده از درمان و مراقبت عمومی است. شما وارد درمانگاه دندانپزشکی می‌شوید و انتظار دارید که در اغلب آنها پذیرش، مکانی برای انتظار و شاید یک تلویزیون پیدا کنید؛ ولی نمی‌توانید صفحات یک مجله را ورق بزنید، روزنامه بخوانید و حتی از یک فنجان چای یا قهوه لذت ببرید تا نوبت شما شود. برعکس در کلینیک دندانپزشکی در رشت، بیماران با همان مراقبت‌هایی که در مطب دندانپزشک دریافت می‌کنند، معالجه می‌شوند. این خدمات کاملا روشن و واضح هستند، بنابراین می توانید به سرعت نوبت بگیرید، خدمات خود را دریافت کنید و از آنجا بیرون بروید. این سرعت، به معنای انجام خدمات دندانپزشکی خطرناک توسط کلینیک دندانپزشکی یا کلینیک دندانپزشکی دیجیتال در رشت نیست. در واقع آنها می‌خواهند از شما مراقبت کنند. البته ممکن است در مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی قرار ملاقات‌های محدودی داشته باشید و این بدان معناست که ممکن است بعد از ساعت‌ها نتوانید وقت بگیرید، ولی با این حال استفاده از خدمات کلینیک به معنی هزینه پایین‌تر است. چیزی که در اولویت خدمات کلینیک دندانپزشکی دیجیتال باران در رشت است.

منبع: کلینیک دندانپزشکی دیجیتال باران

مونا ترین مونا...
ما را در سایت مونا ترین مونا دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مونا کیا mona1400 بازدید : 314 تاريخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 ساعت: 0:15